Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям.

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров'я Великоандрусівської сільської ради повідомляє. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело“ підготували брошуру „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“. Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо.

ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПОВІДОМЛЯЄ!!!

З 2023 року припиняється виплата деяких компенсаційних виплат за надання соціальних послуг з догляду. Урядовим рішенням з 01.01.2023 року припиняється виплата деяких видів компенсацій особам, які здійснюють догляд за родичами похилого віку або особами, які не здатні до самообслуговування, а саме: - компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I  групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку  (відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 26.07.1996 № 832); - компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558). Натомість Урядом передбачено наступні виплати за догляд: 1. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859). Компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом. Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, встановленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення. Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісячно. Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.  2. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1040). Цей вид компенсації призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися. Розмір компенсації визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, призначається на строк надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, визначений у договорі, але не більше ніж на строк, визначений у висновку про стан здоров’я особи, за якою здійснюється догляд. Жителям Великоандрусівської громади, які надалі планують здійснювати догляд, необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я за адресою с. Подорожнє, вул. Миру 6, або за тел.: 0961606274, для отримання консультації щодо обрання нового виду компенсації та оформлення необхідного пакету документів.