Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 року № 188 (набрала чинності 09березня 2023 року) внесено зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702.

Цими змінами, зокрема,врегульовані питання визначення установ Державної служби зайнятості, до яких подаються документи для надання допомоги.

У Кіровоградській області – це філії обласного центру зайнятості (документи можуть прийматися й управліннями та відділами філій). Проте чітко визначено, що допомогу надають саме регіональні центри зайнятості (у нашій області – Кіровоградський обласний центр зайнятості).

Унормовані також окремі аспекти випадків не надання допомоги в частині відкриття ліквідаційної процедури щодо суб’єкта господарювання, визнання ним своєї неспроможності виконувати зобов’язання перед кредиторами.

Про інші зміни інформація буде викладена на сторінці найближчим часом, а вже зараз можна ознайомитись з текстом постанови № 188 на урядовому вебпорталі.

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 року № 188http://surl.li/fiisq

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw  Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

Частиною 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що загальна тривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (після звільнення), становить 12 місяців.

Водночас, відповідно до пункту 20Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10лютого 2023 року № 124, виплата компенсації здійснюється кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного (протягом 2-х років).

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124 тутhttp://surl.li/ewmka

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

На Кіровоградщині безробітні працевлаштовуються на новостворені робочі місця

 

Ефективність роботи служби зайнятості, що забезпечує додержання державних гарантій зайнятості та соціального захисту громадян від безробіття, в значній мірі залежить від налагодження конструктивної взаємодії з роботодавцями.

«Наша діяльність щодо сприяння зайнятості місцевих мешканців неможлива без щоденної тісної співпраці з роботодавцями, які водночас є одними з головних наших клієнтів», – зазначила Наталія Борисова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості.

За словами Н. Борисової, в умовах сучасного ринку праці служба зайнятості сприяє продуктивній співпраці з роботодавцями у напрямку забезпечення задоволення кадрових потреб. Це, зокрема: надання послуг з добору працівників; організація професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців; підтримка конкурентоспроможності громадян на ринку праці шляхом видачі ваучерів; підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру; оперативне укомплектування вакансій шляхом організації та проведення ярмарків (міні-ярмарків вакансій), а також різні консультаційні та інформаційні послуги.

Варто зауважити й про вагомі стимули для роботодавців, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних за направленням служби зайнятості. Такі працедавці мають можливість отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих осіб.

Цьогоріч на нові робочі місця з наданням компенсації єдиного внеску вже працевлаштовано 17безробітнихдо роботодавців, які провадять свою діяльність у сферіпослуг населенню, торгівлі, громадського харчування тощо.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості

 

На Кіровоградщині вакантними є близько 300 робочих місць у сфері залізничного транспорту

 

Якісний підбір персоналу є однією з найважливіших складових успіху діяльності будь-якого підприємства, установи, організації. Можна навести чимало прикладів, коли вирішальне значення для реалізації планів і проектів підприємства мають вдало підібрані кадри.

За інформацією обласного центру зайнятості, наразі підприємства залізничної сфери Кіровоградщині потребують 284працівника.

Так, на сьогодні є потреба у фахівцях за 38-ма професіями:акумуляторниках (6 вакансій),водіях автотранспортних засобів(9 вакансій), гальваніках (2 вакансії), дефектоскопістах з газового та рідинного контролю (6 вакансій), електрогазозварниках (6 вакансій),Електрозварник ручного зварювання

Електрозварник ручного зварювання

Електрозварник ручного зварювання

ееееелектрозварниках ручного зварювання(2 вакансії),електромеханік

електромеханік

електромеханік

електромеханік

електромеханік

електромеханіках (10 вакансій), електромонтажниках-схемниках(2 вакансії),електромонтерах з ремонту та обслуговування електроустаткування(6 вакансій),електромонтерах контактної мережі(12 вакансій), електромонтерах тягової підстанції(3 вакансії), інженер з безпеки руху

інженер з безпеки руху

інженер з безпеки руху

інженер з безпеки руху

інженерах з безпеки руху (2 вакансії), майстрах (14 вакансій), малярах (2 вакансії),машиністах екскаватора (1 вакансія), мийниках-прибиральниках рухомого складу(2 вакансії),Монтер колії

Монтер колії

монтерах колії (28 вакансій), оглядачах вагонів (5 вакансій), оглядачах-ремонтниках вагонів (21 вакансія), помічниках машиніста електровоза (30 вакансій), помічниках машиніста тепловоза (14 вакансій), прибиральник службових приміщень

прибиральник службових приміщень

прибиральник територій

прибиральник територій

прибиральник службових приміщень(4 вакансії),прибиральниках територій(2 вакансії),регулювальник швидкості руху вагонів(2 вакансії),роздавальниках нафтопродуктів(2 вакансії),сигналістах (1 вакансія),складач поїздів

складач поїздів

складач поїздів

складач поїздів (1 вакансія),слюсарях з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка) (2 вакансії), слюсарях з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування(16 вакансій),слюсарях з ремонту рухомого складу(15 вакансій),слюсарях-електриках з ремонту електроустаткування(29 вакансій),слюсарях-інструментальниках(2 вакансії),слюсарях-ремонтниках(4 вакансії),столярах (1 вакансія),термістах на установках  СВЧ(2 вакансії),теслярях (6 вакансій),технік

техніках (2 вакансії) татокарях (10 вакансій).

Рівень заробітної плати: від 4 723 грн до 9 750 грн.

Актуальними є вакансії у Добровеличківському,Долинському таЗнам’янськомурайонах Кіровоградщини.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

Роботодавці Кіровоградщини можуть позмагатися за звання найкращого

Увага, конкурс!
На Кіровоградщині стартує конкурс на звання«Кращий роботодавець року»

 

З метою заохочення роботодавців до збереження діючих та створення нових робочих місць, збільшення кількості працюючих, підвищення ефективності використання робочої сили та виробництва в цілому, виробництва конкурентоспроможної продукції, робіт (послуг), а також зменшення напруженості на ринку праці Кіровоградщини, у 2020 році проводиться конкурс на звання «Кращий роботодавець року».

Наразі розпочато підготовчий етап проведення конкурсу, активним учасником якого є Кіровоградський обласний центр зайнятості.

Участь у конкурсі можуть узяти великі, середні та малі підприємства, установи, організації усіх форм власності.

Переможці конкурсу визначаються за номінаціями серед суб'єктів господарювання з середньообліковою чисельністю працівників:

  • до 20 осіб;
  • від 21 до 100 осіб;
  • від 101 до 500 осіб;
  • від 501 до 1000 осіб.

Переможці конкурсу нагороджуються спеціальними дипломами та відзнаками.

Детальніше з основними критеріями визначення переможців конкурсу можна ознайомитись у Положенні про порядок проведення в області у 2020 році конкурсу на звання «Кращий роботодавець року».

 

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Вчитися ніколи не пізно: як здобути нову професію тим, кому за 45?

45+: як безкоштовно здобу нову професію?

Як безкоштовно здобути професію тим, кому за 45?

 

З метою підтримки конкурентоспроможності громадян на ринку праці, Державною службою зайнятості впроваджено  видачу ваучерів для осіб вікової категорії 45+, які мають не менше15 років страхового стажу.

На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності. Навчання проводиться за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ваучер надається особам, які мають професійно-технічну або вищу освіту;не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітний;не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;не отримували ваучер раніше.

Також ваучер надається особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасникам АТО/ООС та внутрішньо переміщеним особам.

Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 

 

Чи може суддя у відставці отримувати соціальні послуги в державній службі зайнятості?

 

         Статтею 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що право на соціальні послуги в державній службі зайнятості мають застраховані особи. Працюючі пенсіонери у разі звернення до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні мають право на соціальні послуги щодо пошуку підходящої роботи та деякі інші види послуг.

Згідно статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути, серед іншого, особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Порядок реєстрації безробітних та ведення обліку громадян, які шукають роботу, визначається Кабінетом Міністрів України.

         Нормами Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що за певних умов суддя має право подати заяву про відставку та на отримання щомісячного довічного грошового утримання. Такі кошти виплачуються незалежно від заробітку, отриманого суддею після виходу у відставку. Здійснювати пошук роботи судді мають право самостійно, за сприянням приватних агентств зайнятості чи державної служби зайнятості.  

          У листі Міністерства соціальної політики України від 11 квітня 2019 року вказано, що особа, яка отримує щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, але готова і здатна приступити до роботи, має право на отримання послуг служби зайнятості та облік осіб, які шукають роботу.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

За яких умов можна приймати на роботу неповнолітніх?

 

Попереду літні канікули, тож багато школярів виявлять бажання підзаробити. Проте, не усі роботодавці знають про особливі умови прийому на роботу неповнолітніх працівників.

Неповнолітні відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) – особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Частина перша статті 188 КЗпП говорить про те, що не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. Однак ця норма має виключення: так частинами другою та третьою зазначеної статті встановлюється можливість прийняття на роботу осіб, які досягли п’ятнадцяти років та чотирнадцяти років за певних умов.

Так, при прийнятті на роботу осіб, яким виповнилося 15 років, має бути дотримана умова наявності згоди одного із батьків або особи, що його замінює (усиновлювача чи піклувальника).

Також допускається приймати на роботу осіб, яким виповнилося 14 років. Але це, виходячи зі змісту частини третьої статті 188 КЗпП, можливо, якщо додержуватися таких умов:

  • прийняттю на роботу у вказаному віці підлягають лише учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних та середніх спеціальних навчальних закладів;
  • такі особи можуть виконувати тільки легку роботу, яка не заподіює шкоди їхньому здоров’ю;
  • їхня робота не повинна порушувати процес навчання та має виконуватися винятково у вільний від навчання час (наприклад, під час літніх канікул);
  • потрібна згода одного з батьків (або особи, що їх замінює, усиновлювача чи опікуна).

Крім того, усіх неповнолітніх осіб приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду.

 

 

 

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-квітня 2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (9%), на кваліфікованих робітників з інструментом (12%), на професіоналів (6%), на працівників сфери торгівлі та послуг (21%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (22%).

Станом на 01 травня   2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 770 безробітних громадян, з яких 63% складали жінки, 32% – молодь віком до 35 років, 49% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-квітня 2019 року статус безробітного мали 1,2 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-квітні 2019 року 454 особи.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-квітня 2019 року працевлаштовані 191 особа безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 15,7% (по області  29,1%). Також були працевлаштовані 194 особи громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 351 особа, зокрема у громадських роботах –107 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 28,9% (по області – 18,9%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 106 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 8,7% (по області – 14,7%).

Станом на 01 травня 2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 101.

У середньому на одну вакансію претендувало 8 осіб, у тому числі серед професіоналів – 10 осіб, серед фахівців – 7 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 4 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 4 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 8 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 9 осіб, а також серед технічних службовців –

Пошук роботи: чи не порушує роботодавець Ваші права на працю?

 

Що необхідно враховувати роботодавцям при розміщенні рекламних оголошень з питань добору працівників?

 

Що робити, якщо при прийомі на роботу роботодавець проявляє щодо Вас дискримінацію?

Нормами чинного законодавства визначено, що держава гарантує особі право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості. Питання рівності прав громадян гарантуються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, законами України «Про зайнятість населення», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та іншими нормативно-правовими актами.

Так, статтею 24-1 Закону України «Про рекламу» забороняється у рекламі про вакансії (прийом на роботу):

  • зазначати вік кандидатів;
  • пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;
  • висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі);
  • вимоги щодо політичних, релігійних та інших переконань:
  • членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян;
  • етнічного та соціального походження;
  • майнового стану;
  • місця проживання;
  • за мовними або іншими ознаками.

Статтею 17 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» визначено, що жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці. Роботодавець зобов'язаний:

  • створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;
  • забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов'язками;
  • здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;
  • вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров'я умов праці;
  • вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.

Роботодавцям забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей. Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників.

Особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися зі скаргою до державних органів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або суду.

Особа має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації. Порядок відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди визначається Цивільним кодексом України та іншими законами. У справах про дискримінацію позивач зобов’язаний навести фактичні дані, які підтверджують, що дискримінація мала місце. У разі наведення таких даних доказування їх відсутності покладається на відповідача.

 

 

 

 

Про відвідування безробітними центрів зайнятості у період «травневих канікул»

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» робочий день 30 квітня перенесено на 11 травня. Святковими днями є 1-е та 9-те травня, а враховуючи, що Великдень у 2019 році відзначається 28 квітня, то вихідним днем є і 29 квітня.

Відповідно, вихідними днями є період з 27 квітня по 1-е травня включно (що умовно можна назвати «травневими канікулами»), вихідним є також 9-те травня, а 11-е травня є робочим днем.

Питання відвідування безробітними центрів зайнятості врегульовані Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792 (розділ «Відвідування центру зайнятості»). Пунктом 28 вказаного Порядку визначено, що зареєстрований безробітний зобов’язаний відвідувати центр зайнятості не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

У системі державної служби зайнятості застосоване аналогічне перенесення робочих днів. Кар’єрні радники державної служби зайнятості завчасно володіли відповідною інформацією та визначають дні для відвідування центрів з урахуванням перенесення робочих днів.

 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну?

 

Вирішуючи питання прийому на роботу кандидата, роботодавець має право проводити з ним співбесіду з метою визначення відповідності його професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам. Не завжди, за результатами такої співбесіди, у роботодавця є можливість встановити чи у повній мірі відповідає працівник роботі, яка йому доручається. У таких випадках, при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Слід зазначити, що в період випробування на працівника поширюється законодавство про працю. У тому числі це стосується оплати праці. Умова щодо виплати заробітної плати в період випробування є обов’язковою.

Нормами Кодексу законів про працю України визначені категорії громадян для яких випробування не може бути встановлене.

Це, зокрема, неповнолітні, молодь після закінчення професійно-технічних та вищих навчальних закладів, особи, які пройшли стажування з відривом від основної роботи, особи з інвалідністю, направлені на роботу відповідно до рекомендації МСЕК, особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців, внутрішньо переміщені особи.

Строк випробування не може перевищувати 3-х місяців, а в окремих випадках, за погодженням з профспілками, не може перевищувати 6 місяців.

Одним із різновидів професійного навчання зареєстрованих безробітних є стажування. Таке стажування є підвищенням кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

У період стажування зареєстрований безробітний продовжує отримувати допомогу по безробіттю, якщо її строк виплати не закінчився.

Окремо зазначу, що отримання допомоги по безробіттю не є замінником заробітної плати. Під час стажування особа не може безпосередньо працювати. Така особа підвищує свою кваліфікацію та набуває практичні навички.

Наприклад, якщо мова йде про стажування на посаді продавця продовольчих товарів, то безробітний не може самостійно торгувати в магазині. Він має набувати практичні навички поряд з основним працівником. Зрозуміло, що при цьому він і виконує певну роботу. Стажування оформлюється відповідними документами.

 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

Чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих безробітних громадян, які незаконно отримують допомогу?

 

Відповідно до єдиної загальноукраїнської технології обслуговування незайнятого населення при зверненні громадянина до служби зайнятості з питань працевлаштування перевіряються дані про його попередній облік як безробітного. Це робиться для виявлення випадків, коли шукачі роботи при зверненні до центру зайнятості вже працюють, проте  приховують цей факт. У результаті чого ці громадяни одночасно мають дохід, і допомогу по безробіттю.

Під час перевірок встановлюється, що такі громадяни, отримавши статус безробітного, одночасно працювали, у тому за цивільно-правовими договорами чи займались підприємницькою діяльністю, або ж подали до служби зайнятості недостовірні дані стосовно останнього виду зайнятості.

Основними засобами, які використовуються для отримання допомоги обманним шляхом, є:

  • приховування безробітними факту зайнятості як при реєстрації в службі зайнятості, так і в період отримання допомоги;
  • надання підроблених документів (трудової книжки, документів, які виправдовують неявку у встановлений термін до центру зайнятості лікарняні листи, довідки з лікувальних закладів тощо);
  • приховування факту призначення пенсії або ж навчання на денних відділеннях у різних навчальних закладах.

В основі роботи фахівців служби зайнятості, перш за все, ретельний контроль за документами, що подають громадяни для реєстрації.

Для попередження фактів незаконного отримання коштів здійснюється інформування громадян, підприємств, установ і організацій про основні положення законодавства щодо зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття, про відповідальність за скоєння шахрайства,  ведення трудових книжок та оформлення інших документів.

Ця інформація розміщується на інформаційних стендах служби зайнятості, а також друкується в місцевих засобах масової інформації. Також проводяться семінари та індивідуальні консультації з представниками підприємств, установ, організацій та безробітними громадянами щодо подібних зловживань.

Тож чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих осіб, що незаконно отримують допомогу? Звичайно, винним підприємствам або громадянам пропонується добровільно повернути переплачені кошти. У разі невиконання пропозицій матеріали передаються в органи прокуратури, полоіції та до суду. Якщо встановлюється, що в діях безробітного громадянина або посадової особи підприємства є склад злочину, передбачений Кримінальним кодексом України, вирішується питання про кримінальну відповідальність.

 

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-березня 2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (9%), на кваліфікованих робітників з інструментом (17%), на професіоналів (7%), на працівників сфери торгівлі та послуг (19%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (17%).

Станом на 01 квітня   2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 779 безробітних громадян, з яких 63% складали жінки, 33% – молодь віком до 35 років, 47% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-березня 2019 року статус безробітного мали 1,1 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-березні 2019 року 357 осіб.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-березня 2019 року працевлаштовані 145 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 13,0% (по області  16,4%). Також були працевлаштовані 125 осіб громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 262 особи, зокрема у громадських роботах –79 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 23,5% (по області – 15,2%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 86 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 7,7% (по області – 14,0%).

Станом на 01 квітня 2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 101.

У середньому на одну вакансію претендувало 8 осіб, у тому числі серед професіоналів – 5 осіб, серед фахівців – 14 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 6 осіб, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 3 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 8 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 5 осіб, а також серед технічних службовців – 24 особи.

Станом на 01 квітня 2019 року 571 особа отримувала допомогу по безробіттю.

            За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці у Кіровоградській області, зменшився з 12,2% (січень-грудень 2017 року) до 11,6% (січень-грудень 2018 року) економічно активного населення.

 

 

 

 У Кропивницькому безробітні можуть безкоштовно навчитися кухарській справі

 

Мрієте стати шефом? Навчайтеся!

 

Стати кухарем за шість місяців  – легко!

Якщо мрієте відкритий власний ресторан – розпочати необхідно з кулінарної майстерності

 

 

Якщо Ви мрієте стати шеф-кухарем або відкрити власний ресторан – розпочати необхідно з вивчення кулінарної майстерності. Азам цієї справи  можна безкоштовно навчитись, за сприяння служби зайнятості, на базі Регіонального центру професійної освіти  імені О. Єгорова, що знаходиться у місті Кропивницький (вул. Василя Нікітіна, 21а).

Високопрофесійна команда досвідчених викладачів навчального закладу дає слухачам не тільки нові знання та ідеї, а й новий заряд позитивної енергії, впевненість у подальших діях.

Якщо Вас зацікавила інформація про можливість здобуття за сприяння служби зайнятості професія кухаря і ви бажаєте отримати більш детальну інформацію – звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Навчання починається 23 квітня поточного року. Курс навчання триватиме 6 місяців. Звертаємо Вашу увагу на те, що на період навчання мешканці області безкоштовно можуть проживати у гуртожитку ліцею.

Нагадаємо, що професія кухар є затребуваною не тільки на регіональному  ринку праці, а й в Україні загалом. Сьогодні роботодавці області потребують близько 30 фахівців кулінарної справи.

 

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

 

За яких умов відпрацювання 14 днів при звільненні не обов’язкове?

 

Чи можна розірвати безстроковий трудовий договір без обов’язкового відпрацювання двох тижневого терміну?

 

За загальними правилами працівник зобов’язаний попередити роботодавця про розірвання трудового договору письмово за два тижні до бажаної дати звільнення, однак існують винятки.

Так, коли працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з неможливістю продовжувати роботу, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Згідно статті 38 КЗпПУ під обставинами за яких працівник не може продовжувати роботу розуміється:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом.

Даний перелік обставин не є вичерпним і трудовий договір з працівником у строк про який він просить може бути розірваний і при інших важливих для працівника обставинах.

Вагомість причини звільнення працівник повинен довести адміністрації документально.

 

 

 

 

На Кіровоградщині завтра стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді

 

На Кіровоградщині з  09 квітня стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді, що організована обласним центром зайнятості.

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!

У форматі майстер-класів будуть проведені професіографічні екскурсії на підприємства; квести та інтерактивні заходи; презентації професій;  ярмарки професій; презентації навчальних закладів; майстер-класи з самопрезентації тощо.

У рамках  Декади  заплановано низку профорієнтаційних заходів для молоді, які будуть проводитись за участі навчальних закладів області, роботодавців, громадських організацій та інших соціальних партнерів.

 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обласній Декаді профорієнтаційних майстер-класів.

Звертайтеся до Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

 

Касир торговельного залу: є бажання опанувати цю професію – звертайтеся

 

У Харкові можна опанувати професію «касир торговельного залу»

 

Безробітні Кіровоградщини можуть отримати професію «касир торговельного залу»

 

У квітні місяці поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «касир торговельного залу». Навчання стартує з 10 квітня поточного року, курc нaвчaння тривaтиме 4 мicяцi.

Під час навчання у центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості майбутні касири торговельного залу вивчають такі спеціальні предмети: основи касових операцій, основи економіки праці і виробництва, сучасні ПЕОМ у професійній діяльності, етика ділового спілкування, товарознавство продовольчих і непродовольчих товарів, техніка і механізація торговельних розрахунків тощо. Касир торговельного залу повинен знати правила торгівлі, закон про захист прав споживачів, а також добре володіти правилами та етикою професійного спілкування з покупцями. Касир виступає в якості посередника між покупцем і виробниками товарів. Допомагаючи людям купувати необхідні їм товари, касир забезпечує фінансову бездоганність операцій з грошима.

Вірогідність працевлаштування за професією «касир торговельного залу» після навчання досить висока за рахунок широкої сфери застосування. Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже торгівля охоплює практично усі види діяльності людини. Професія касир торговельного залу – одна із найпоширеніших, адже більшість торговельних підприємств не обходяться без них. Від якості роботи касира торговельного залу залежить довіра і пошана покупців до обраного магазину. Велика увага в роботі касира торговельного залу приділяється умінню спілкуватися з покупцями.

Уci бaжaючі змiнити прoфеciю мaють можливість звернутиcя дo Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi, що знаходиться  зa aдреcoю: м. Крoпивницький, вул. Леоніда Куценкa, 10.

 

 

Чи може безробітний, який  має статус учасника бойових дій, не відвідувати центр зайнятості в період проходження психологічної реабілітації?

 

Питання відвідування безробітним служби зайнятості врегульовані Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792.

За загальною нормою вказаного Порядку зареєстрований безробітний зобов’язаний відвідувати центр зайнятості не рідше ніж один раз на 30 календарних днів. Одночасно з цим пунктом 28 Порядку визначені виключення з загального правила. Зокрема визначено, що дата наступного відвідування центру зайнятості може бути відстрочена більш як на 30 календарних днів у зв’язку з поданням безробітним заяви про не відвідання центру зайнятості у зв’язку із, у тому числі, санаторно-курортним лікуванням та проходженням психологічної реабілітації та професійної адаптації. Такі обставини є поважними для осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО, у здійсненні заходів із відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення.

Строк, на який відстрочується наступне відвідування, бажано визначати безробітному та кар’єрному раднику з урахуванням документу, що підтверджує відповідну поважну причину.

 

 

Чи може особа, яка отримує пенсію з інвалідності, зареєструватися у центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?

 

         Відповідно до норм діючого порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє окремі документи. Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальноообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду МСЕК та, у разі наявності, пред’являє індивідуальну програму реабілітації.

         Отримання пенсії або державної соціальної допомоги жодним чином не впливає на можливість отримання допомоги по безробіттю. Така допомога призначається за загальними правилами.

         Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

         Слід враховувати, що порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація громадянина як безробітного припиняється з дня його визнання нездатним до трудової діяльності відповідно до акта огляду МСЕК.

 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

Чи можуть безробітні бути офіційними спостерігачами під час виборів?

 

Відповідно до чинного законодавства про вибори Президента України, суб'єктами виборчого процесу є офіційні спостерігачі від кандидата на пост Президента України чи від громадської організації.

Ці особи не можуть входити до складу окружних та дільничних виборчих комісій, тому на офіційних спостерігачів, якщо вони мають статус зареєстрованого безробітного, не поширюється дія частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України».

Виходячи із вищевказаного, якщо зареєстрований безробітний є офіційним спостерігачем, що підтверджується посвідченням, виданим окружною виборчою комісією, його реєстрація має бути припинена і він не має право отримувати допомогу по безробіттю, оскільки офіційні спостерігачі отримують фінансове і матеріальне забезпечення діяльності за рахунок коштів кандидата на пост Президента України чи громадської організації.

 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

Безробітні Кіровоградщини можуть дистанційно скористатися послугами служби зайнятості

 

Для тих, хто шукає роботу, на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості створено «Електронний кабінет безробітного».

«Електронний кабінет безробітного» прискорює доступ клієнтів до послуг та надає їм можливість отримати необхідну інформацію у дистанційному форматі. Персональний кабінет доступний за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/cabinet.

В електронному кабінеті зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання.

Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Для цього клієнту служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта  (кар’єрного радника) надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.

Безробітні, які вже створили та користуються «електронними кабінетами», відзначають актуальність та зручність даного сервісу, адже це забезпечує прозорість та надає можливість більш швидко отримувати необхідну інформацію і послуги.


 

Як питання у сфері зайнятості турбують переселенців на Кіровоградщині?

 

Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одним з дієвих факторів адаптації їх до життя на новій території. У 2018 році до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 237 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 187 громадян, працевлаштовано 73 переселенці, 14 ВПО прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, вирішувати питання соціальної адаптації та пошуку роботи для ВПО центрам зайнятості допомагає співпраця з неурядовими організаціями, які реалізують програми міжнародної технічної допомоги для переселенців. Так, з громадською організацією «Десяте квітня», яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» (реалізується у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців), в лютому минулого року було укладено меморандум про співпрацю. Після його укладення в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості було проведено низку семінарів для ВПО.

Днями в інформаційно-консультаційному центрі, за ініціативи Володимира Кудрі, регіонального представника ГО «Десяте квітня», було проведено дискусію у фокус-групі із не працевлаштованими ВПО, у тому числі безробітними, що зареєстровані у Кіровоградському МРЦЗ (інтереси переселенців представляла також Ганна Макада, керівник ГО «Квітень 2014»). Також у дискусії узяла участь Віра Шелест, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.  Під час дискусії відбулось обговорення низка актуальних питань, що турбують ВПО.

«Внутрішньо переміщені особи, які були учасниками зустрічі, запропонували представнику Управління більш активно залучати для реалізації в області програми міжнародної технічної допомоги, що дозволятимуть сприяти започаткуванню переселенцями власної справи, здобуттю професій, актуальних на регіональному ринку праці. Центри зайнятості мають можливість долучитись до реалізації таких програм. Ми маємо позитивний досвід такої участі відносно окремих програм, що реалізовувались в області за фінансової підтримки національного представництва Міжнародної організації з міграції», зазначив Богдан Стоян.      

 

 

Служба зайнятості пропонує безробітним стати майстрами візажу

 

Зараз індустрія краси набирає темпи семимильними кроками. Тренди кольорів, форм, різноманітні косметичні інновації і т.д. Ще близько 10-15 років тому професія візажиста не була такою популярною.

Головне завдання візажиста не лише створити певний образ, але підкреслити переваги обличчя людини і приховати недоліки. Працюючи з обличчям, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Фахівець повинен знати, які кольори і текстури підходять даному типу зовнішності, є доречними для певного періоду, року, події. Сучасний візажист повинен бути не тільки художником, але і трохи хіміком, тобто розбиратися в складі косметичних продуктів, які він буде наносити на обличчя свого клієнта. У наш час орієнтуватися на бренд косметики – мало, потрібно знати з чого цей бренд «варять».

У жовтні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «візажист», що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з                      13 березня  поточного року, термін навчання 5,3 міс.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила професія «візажист», за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, а також філій обласного центру зайнятості.

 

 

 

 


Світловодська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-лютого 2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (12%), на кваліфікованих робітників з інструментом (18%), на професіоналів (8%), на працівників сфери торгівлі та послуг (18%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (19%).

Станом на 01 березня   2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 809 безробітних громадян, з яких 62% складали жінки, 32% – молодь віком до 35 років, 45% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-лютого 2019 року статус безробітного мали 1,0 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-лютому 2019 року 256 осіб.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-лютого 2019 року працевлаштовані 86 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 8,5% (по області  5,9%). Також були працевлаштовані 75 осіб громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 166 осіб, зокрема у громадських роботах –58 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 16,4% (по області – 10,1%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 72 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 7,1% (по області – 6,5%).

Станом на 01 березня 2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 93.

У середньому на одну вакансію претендувало 9 осіб, у тому числі серед професіоналів – 5 осіб, серед фахівців – 11 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 6 осіб, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 6 осіб, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 11 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 8 осіб, а також серед технічних службовців – 11 осіб.

Станом на 01 березня  2019 року 612 осіб отримували допомогу по безробіттю.

Рівень зареєстрованого безробіття по Кіровоградській області складає - 3,0%.

 

 

 

Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?   

 

         Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами.

         Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.

         Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних, зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.

Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.

Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.

 

Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?   

 

         Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами.

         Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.

         Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних, зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.

Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не  на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.

Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.

 

 

 

Більше  4000 школярів Світловодщини були охоплені профорієнтаційними заходами

 

Наскільки важливий вибір молоддю майбутньої спеціальності за здібностями та бажанням? Що зробити для того, аби кожен сьогоднішній школяр освоїв корисний для нього фах та опинився на своєму місці в житті? 

Ці та інші актуальні питання сучасної профорієнтації були обговорені на круглому столі з питань соціального партнерства, що проходив у приміщенні Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

У заході взяли участь представники управління освіти Світловодської міської ради, апарату Великоандрусівської сільської ради (ОТГ), Світловодської санаторної школи – інтернат №2, Світловодської спеціалізованої школи, професійно-технічного училища №5 та політехнічного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету. 

Відкриваючи засідання круглого столу, директор філії Олександр Сиромятнов акцентував увагу присутніх на важливості проведення профорієнтаційної роботи, спрямованої на формування у молоді усвідомленого вибору майбутньої професії, виходячи із власних інтересів, здібностей та потреб сучасного ринку праці, розуміння того,  що чекає ринок праці через певний період часу.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Олена Пипич зупинилася на результатах  першого етапу реалізації  програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. Повідомила, що упродовж двох попередніх років більше 4000 школярів були охоплені профорієнтаційними заходами: профорієнтаційні уроки,  інтерактивні заходи (турніри знавців професій, профорієнтаційна гра «Хто зверху?», вікторини, ребуси та ін.). Більше 100 учнів побували на професіографічних екскурсіях  на підприємствах міста та району.

Серед проведених масштабних заходів -  Ярмарок  кар’єри, що відбувся  для випускників шкіл за участі представників професійно-технічних та вищих навчальних закладів Кіровоградської, Полтавської областей, м. Харкова. У заході взяло участь понад  500 осіб.

Провідний фахівець з профорієнтації Ольга Бугрим розповіла про інноваційні  форми  роботи з учнівською молоддю, в тому числі про профорієнтаційну платформу з дистанційного тестування «Моя професія: консультаційна мережа».

У формі конструктивної дискусії обговорювались питання професійної орієнтації і професійного навчання осіб, які мають вади здоров´я, випускників санаторної  школи-інтернат та спеціалізованої школи, дітей з неповних, малозабезпечених та неблагополучних сімей.

Під час засідання учасники детально обговорили запропоновану Світловодським політехнічним коледжем програму проведення заходу «Стань студентом на один день».  Всі присутні погодилися з думкою директора коледжу Ігорем Петровим, що цей захід має допомогти старшокласникам відчути себе «студентами», свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу,   зробити висновок, чи варто витрачати кілька років життя на освоєння тієї чи іншої спеціальності.

В.о. директора ПТУ №5 Володимир Маліцький наголосив на важливості підвищення престижу робітничих професій серед молоді, та зміну статусу робітника в суспільстві, запросив представників освіти активно долучитися до  проведення молодіжного фестивалю «ПрофFest-2019».

Учасники  круглого столу, розглянувши проблемні питання та шляхи їх розв’язання,  вирішили продовжувати активно сприяти подальшому розвитку та веденню соціального діалогу на ринку праці міста та району,  постійно інформувати молодь, у тому числі випускників загальноосвітніх шкіл, їх батьків та педагогів про стан та перспективи розвитку ринку праці, дефіцитні та надлишкові професії, поточну та перспективну потребу підприємств в кадрах.

 Світловодська міськрайонна філія  висловлює слова вдячності усім учасникам круглого столу за активну участь та конструктивний діалог. Маємо надію на подальшу тісну співпрацю в напрямку профорієнтації та працевлаштування молоді.

 

У Світловодську «Центр пробації» та служба зайнятості підписали меморандум

 

Днями у Світловодські міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулася зустріч директора Світловодської міськрайонної філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості Олександра Сиромятнова та заступника начальника районного відділу Державної установи «Центр пробації» в області Катерини Романової.

Метою зустрічі було підписання Меморандуму про співпрацю, основними напрямками якого є соціальна адаптація осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі, соціальна підтримка осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, допомога у працевлаштуванні та сприяння особам, які готуються до звільнення після відбування покарання, у відновленні статусу повноправного члена суспільства, поверненні їх до самостійного загальноприйнятого життя в суспільстві та надання повного переліку послуг служби зайнятості.

У ході зустрічі були детально обговорені спільні дії Світловодського районного відділу Державної установи  «Центр пробації» в області та міськрайонної філії щодо виконання положень меморандуму.

Директор О.Сиромятнов підкреслив, що кожна особа, яка звільняється з місць позбавлення волі та звертається до служби зайнятості за допомогою, має можливість безкоштовно отримати повний комплекс соціальних послуг, передбачених законодавством про зайнятість населення.

Учасники заходу обговорили нові підходи до співпраці у сфері ресоціалізації засуджених, розглянули питання інформування осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та осіб, які готуються до звільнення, про ринок праці та можливості отримання професії шляхом організації професійного навчання та інше.

 

 

 

 

 

 

Подолання стресових та тривожних станів: «лайфхаки» та практичні вправи на курсах

Як бути в ресурсі, якщо сили закінчуються? Як зняти напругу та тривожність?  Як допомогти собі та оточуючим долати внутрішні переживання? Вихід є – курси цільового призначення за навчальною програмою «Психологічна допомога у подоланні стресових та тривожних станів».

Які критерії підбору підходящої роботи встановлені під час дії воєнного стану?

Критерії підбору підходящої роботи визначені статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”. Однак, під час дії воєнного стану застосовуються критерії, визначені прикінцевими положеннями цього Закону.