На виконання листа Кіровоградської обласної військової адміністрації № 01-18/727/0.3 від 23.08.2022 року про державну підтримку Великоандрусівська сільська рада Олександрійського району Кіровоградської області надає інформацію.

Доводимо до вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року № 918 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.

Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності; у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;

спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності, надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.

Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру - 15 листопада поточного року.

Звертаємо вашу увагу, що отримувачами бюджетних коштів, крім фермерських господарств, є інші виробники сільськогосподарської продукції. Відповідно до Закону України від 05 листопада 2020 №985-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» виробники сільськогосподарської продукції–сільськогосподарські товаровиробники, фізичні особи (у тому числі домогосподарства, фізичні особи, що здійснюють діяльність, пов’язану зведенням особистого селянського господарства, самозайнятіособи у сфері сільського господарства),якізаймаютьсясільськогосподарською діяльністю".

Інформацію надав відділ земельних ресурсів

та просторового планування