Світловодська ДПІ Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області інформує про  зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та запроваджено новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО, внесені Законом України № 1017 від 01 грудня 2020 року.

Зокрема, з 1 січня 2021 року РРО або програмні РРО повинні застосовувати підприємці-платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які:

- реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення;

-  надають платні послуги у сфері охорони здоров’я;

- які перевищили в календарному році обсяг доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Тобто обсяг річного доходу, при перевищенні якого РРО застосовується незалежно від виду діяльності, становитиме 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2021 році такий граничний розмір складає 1 мільйон 320 тисяч гривень).

Програмний РРО має наступні переваги:

1. вільний вибір для субєкта господарювання
  1. відсутність посередників (еквайєра, центру сервісного обслуговування)
  1. відсутність експертизи для комерційних програмних РРО
  1. пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android
  1. онлайн реєстрація в контролюючому органі
  1. виключно електронний документообіг
  1. безкоштовність (програмне рішення ДПС).

Консультативну допомогу з питань реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій можна отримати у Центрі обслуговування платників, який знаходяться у Світловодській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Кіровоградській області або за телефоном гарячої лінії ДПС України 0-800-501-007.

Світловодська

державна           податкова інспекція

Головного управління ДПС                                           у Кіровоградські