Олександрійська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що платники податків (юридичні та фізичні особи) повинні сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законодавством. При цьому платник самостійне обчислює, декларує та сплачує суми податків та зборів у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України.

Під час сплати податкових зобов’язань до бюджету платник податків заповнює поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №666).

Звертаємо увагу платників податків на неухильне дотримання вимог при заповненні банківських документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску в частині стягнення податкового боргу з обов’язковим зазначенням кодів сплати.

Так, при сплаті податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску необхідно зазначати відповідний код виду сплати:

140 – Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску;

145  – Надходження розстрочених (відстрочених) сум;

147 – Стягнення в межах виконавчого провадження;

117 – Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство;

Крім того, щоб уникнути можливих помилок при сплаті платежів, необхідно чітко дотримуватись вимог  Порядку №666. Зокрема, при заповненні документів на переказ з метою сплати податкового боргу (недоїмки з єдиного внеску) необхідно зазначати:

1 – службовий код «*»;

2 – код виду сплати;

3 – код ЄДРПОУ/РНОКПП/серія, номер паспорта;

4 – інформація про призначення платежу.

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками, наприклад:

*;140;код ЄДРПОУ/РНОКПП боржника;погашення заборгованості (інші відомості щодо платежу).

Нагадуємо, що за правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків.

За поданням Олександрійського відділу по роботі з податковим боргом

управління по роботі з податковим боргом

Головного управління

ДПС у Кіровоградській області