На Кіровоградщині «лідери» з безробіття – жінки

Серед безробітних Кіровоградщини більшість – жінки

 

 

Протягом січня-липня2020 року послуги служби зайнятості області отримали 33,2тис.зареєстрованих безробітних, зокрема 52,6%(17,5тис. осіб) жінок та 47,4% (15,8тис. осіб) чоловіків.

За сприяння служби зайнятості протягомсічня-липня2020 року отримали роботу 11404особи, у тому числі34,5% (3932 особи)жінок, а також 65,5%(7472особи) чоловіків.

Профорієнтаційними послугами було охоплено 23,8тис. осіб, з них50,1% (12,0 тис. осіб)безробітних жінок та 49,9%(11,9 тис. осіб)чоловіків.

Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці усічні-липні2020 року до професійного навчання за направленням служби зайнятості області було залучено 1986 безробітних, зокрема 28,5% (567осіб)безробітних жінок та 71,5% (1419 осіб) чоловіків.

Протягом січня-липня2020 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4501особа, з них41,5% (1869 осіб) жінок та58,5% (2632особи)чоловіків.

Станом на 1 серпня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 18,2 тис. осіб, зокрема 60,8% (11,1 тис.осіб) жінок та 39,2%(7,1 тис. осіб) чоловіків.

 

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

За які періоди здійснюється нарахування допомоги по безробіттю зареєстрованим безробітним у період карантину?

 

Період, за який здійснюється чергове нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню:

  • останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований (якщо центр зайнятості здійснює прийом громадян);
  • спілкування з кар'єрним радником телефоном чи іншим засобом зв'язку та підтвердження перебування в статусі безробітного (якщо центр зайнятості не здійснює особистого прийому громадян).

Нагадаємо, що з 07 серпня, усі міськрайонні центри зайнятості та філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відновлюють прийом клієнтів.

Усі відвідувачі, як безробітні, так і роботодавці, матимуть змогу звернутися до своїх кар’єрних радників та консультантів роботодавця за наступним режимом роботи:

  • понеділок – четвер: 8.00 – 17.00;
  • п’ятниця: 8.00 – 15.45.
  • субота і неділя – вихідні дні.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Понад 300 безробітних Кіровоградщини зареєструвались для проходження безкоштовного онлайн навчанняна міжнародній освітній платформіCoursera

Онлайн освіта від провідних університетів та компаній світу: понад 300 безробітних Кіровоградщини зареєструвались на Coursera

Самовдосконалення:понад 300 безробітних Кіровоградщини зареєструвались для проходження безкоштовного онлайн навчання

У період оголошеного карантину, глобальна освітня платформа Coursera надає унікальний шанс безробітним громадянам безкоштовно пройти онлайнкурси від найкращих викладачів університетіввсього світу. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого, що дає можливість працездатним особам отримати додаткові знання тарозвинути навички для більш успішного працевлаштування. Особи, які скористалися можливістю та приєдналися до програми через запрошення Державної служби зайнятості можуть обрати будь-який напрям поглиблення рівня знань, оскільки до їхньої уваги – понад 4000 навчальних програм та спеціалізацій.

Навчання на Coursеra є асинхронним, тобто студенти можуть переглядати лекції чи робити домашні завдання в різний, зручний для них час, на відміну від синхронних курсів, в яких студенти та викладач взаємодіють одночасно у чітко визначеному вузькому часовому проміжку.

Тривалість курсів на платформі Coursera є різною: від шести до десяти тижнів. Навчання містить відеолекції, консультації, обговорення на форумах, завдання та тести. Після успішного закінчення курсу слухачі отримують сертифікати.

Серед безробітних Кіровоградщини вже 327 осіб виявили бажання та  зареєструвалися на платформі для проходження безкоштовного онлайн навчання.

Крім того, є мешканці Кіровоградщини, яківже закінчили навчання. Зокрема, мешканка Знам’янки Олександра Г. успішно пройшла навчання за курсом PresentationSkills: Speechwriting,SlidesandDelivery, а жителька СвітловодськаЮлія П.завершила курс GrammarandPunctuation.

Також серед зареєстрованих безробітних є мешканці Кіровоградської області, які вже завершили навчання принаймніза одним курсом на освітній платформі Coursera та наразі продовжують навчання за іншими курсами чи спеціалізаціями. Так, олександрійка Інна Д. закінчила навчання за курсом «Основи фотографії» і нині продовжує навчання зпсихології комунікації. Світловодчанин Павло Л. здобув нові знання на курсі «Искусстворазработки на современном C++» і зараз активно вдосконалює професійну майстерність за іншими цільовими курсами з ІТ-технологій. Мешканець Новомиргорода Олексій Ш. пройшов навчання за курсом ImproveYourEnglishCommunicationSkills та продовжує освоювати програмування, а також англійську мову. Анна К., також мешканка Новомиргорода, завершила курс «Психологиямежгрупповыхотношений» і продовжує навчання за іншим спрямуванням.

З більш детальною інформацією щодо проходження навчання та реєстрації на глобальній освітній платформіCoursera, ви можете ознайомитись за посиланням.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Грошова компенсація за невикористану відпустку: як отримати?

Щодо виплати компенсації за невикористану відпустку надає юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості. 

У ст. 24 Закону України «Про відпустки» наведено вичерпний перелік випадків, у яких виплачують компенсацію за невикористані дні щорічної основної та додаткової відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.  Тому таку компенсацію надають:

- під час звільнення працівника – грошову компенсацію виплачують за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей;

- у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство – грошову компенсацію за відпустку за його бажанням можуть перерахувати на рахунок підприємства,  на яке перейшов працівник (або виплатити під час звільнення);

- коли за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією – за умови, що тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не менше ніж 24 календарних дні (таку компенсацію не надають за дні додаткових відпусток на дітей, останню можна отримати тільки під час звільнення;

- у разі смерті працівника – компенсацію за невикористані відпустки виплачують спадкоємцям.

Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні  відпустки провадять з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №100 (далі – Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують звільненню.

При цьому час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних  причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, вилучається з розрахункового періоду.

Якщо протягом розрахункового періоду працівник не мав заробітку, то, відповідно до п.4 Порядку, середня заробітна плата розраховується, виходячи з установленого у штатному розписі за його посадою на момент проведення розрахунку посадового окладу.

Відповідно до п.7 Порядку середня заробітна плата для нарахування компенсації за невикористані відпустки обчислюється діленням сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством.Одержаний результат множать на число календарних днів відпустки.   

 

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-лютого 2020 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (7%), на кваліфікованих робітників з інструментом (24%), на професіоналів (7%), на працівників сфери торгівлі та послуг (18%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (25%).

Станом на 01 березня 2020 року на обліку в службі зайнятості перебувало 877 безробітних громадян, з яких 62% складали жінки, 30% – молодь віком до 35 років, 42% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-лютого 2020 року статус безробітного мали 1,0 тис.осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-лютому  2020 року 342 особи.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-лютого 2020 року працевлаштовані 67 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 6,3% (по області  5,1%). Також були працевлаштовані 113 громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 123  особи, зокрема у громадських роботах –31 особа, рівень залучення безробітних громадян до громадських та інших роботах тимчасового характеру складає 11,6%   ( по області – 9,7%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 34 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 3,2% (по області – 4,9%).

Станом на 01 березня  2020 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 128.

У середньому на одну вакансію претендувало 7 осіб, у тому числі серед професіоналів – 9 осіб, серед фахівців – 7 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 3 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 3 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 5 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 12 осіб, а також серед технічних службовців – 15 осіб.

Станом на 01 березня 2020 року 661 особа отримувала допомогу по безробіттю.

Що робити, аби максимально оперативно знайти потрібного спеціаліста? Правильно, звернутися до рекрутера служби зайнятості!

Державна служба зайнятості гарантує: у співпраці з фахівцями-рекрутерами роботодавець без зайвих клопотів, безкоштовно і максимально швидко знайде собі кваліфікованого працівника.

  • Такі спеціалісти є у кожному центрі зайнятості. Вони знайдуть претендента на робоче місце не лише у базі даних офіційно зареєстрованих безробітних, а й серед іншого незайнятого населення на відкритому ринку.
  • Ще одна перевага: роботодавцю не потрібно витрачати час на відбір кандидатів із великої кількості охочих, адже попередню співбесіду рекрутери проведуть самі.
  • За вашим бажанням служба зайнятості організує скайп-співбесіду з потенційними кандидатами на посаду.

До того ж фахівці служби зайнятості постійно формують базу клієнтів - шукачів роботи, і як тільки з’являється бажана вакансія, обов’язково повідомляють про неї претендента.

Чекаємо вас у міськрайонних центрах зайнятості та філіяхКіровоградського обласного центру зайнятості, зручному для вашого відвідування.

Алгоритм дій: що необхідно зробити безробітному, аби безкоштовно вивчити англійську?

 

Що ж необхідно зробити безробітному, аби безкоштовно вивчити англійську?

Насамперед, слід звернутися до центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем перебування безробітного з проханням залучення до програми безкоштовного навчання за проектом «LingvaSkills», надати фахівцюсвою адресу електронної поштибудь-якого українського провайдера. Координатори проекту виконають необхідні технічні операції, і кар’єрний радник центру зайнятості повідомить шукачу роботиперсональний пароль для входу в систему. Після цього безробітний може з власного комп’ютерарозпочинати навчання.

Онлайн-курс включає в себе інтерактивну гейміфіковану веб-програму для тренування мовних навичок та інших аспектів вивчення мови, а також форму зворотного зв'язку з викладачем і базу поширених запитань для спрощення процесу навчання.

Переваги навчання на платформі LingvaSkills:

  • гнучкий графік занять (кожний користувач сам вибирає час і тривалість виконання вправ);
  • можливість навчання з нульового рівня (навчання адаптоване для різного рівня знань);
  • зворотній зв’язок (цілодобовий контакт із користувачами завдяки онлайн чату, щопередбачено даною технологією);
  • достатньо лише 15-30 хвилин на день для помітного результату вже через 30 днів;
  • навчання безкоштовне.

Громадяни, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, та прагнуть стати конкурентоспроможним на ринку праці, успішно знайти роботу своєї мрії, можуть скористатися унікальним шансом освоїти або поглибити знання найбільш поширеної у світі іноземної мови.

 

 

Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня 2020 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (6%), на кваліфікованих робітників з інструментом (25%), на професіоналів (7%), на працівників сфери торгівлі та послуг (14%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (29%).

Станом на 01 лютого 2020 року на обліку в службі зайнятості перебувало 812 безробітних громадян, з яких 64% складали жінки, 30% – молодь віком до 35 років, 44% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня 2020 року статус безробітного мали 900 осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні  2020 року 184 особи.

За сприяння служби зайнятості протягом січня 2020 року працевлаштовані 28 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 3,1% (по області  1,9%). Також були працевлаштовані 43 громадянина, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 52 особи, зокрема у громадських роботах –15 осіб, рівень залучення безробітних громадян до громадських та інших роботах тимчасового характеру складає 5,8%   ( по області – 4,1%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 15 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 1,9% (по області – 1,3%).

Станом на 01 лютого 2020 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 139.

У середньому на одну вакансію претендувало 6 осіб, у тому числі серед професіоналів – 6 осіб, серед фахівців – 7 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 3 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 3 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 6 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 10 осіб, а також серед технічних службовців – 10 осіб.

Станом на 01 лютого 2020 року 609 осіб отримували допомогу по безробіттю.

           

 

 

Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування?

 

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початку зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним безпосередньо центру зайнятості про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням ЦЗ, він подає корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він повідомляє про це кар’єрного радника та подає заяву про припинення реєстрації. При цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю, у разі якщо така виплата ще не закінчилась.

Окрім повідомлення про свій факт працевлаштування самим безробітним, ЦЗ отримує таку інформацію також в результаті розслідування страхових випадків і отримання інформації з персоніфікованої звітності про сплату єдиного внеску. Проходить певний проміжок часу, але в будь-якому випадку така інформація надходить до ЦЗ.

Безробітнимрекомендується не допускати одночасного отримання ДБ та працевлаштування і своєчасно інформувати про це ЦЗ.

Якщо така інформація приховується, то безпідставно отриманні кошти будуть стягнуті з безробітного.

У випадку працевлаштування без належного оформлення трудових відносин зрозуміло, що дані персоніфікованого обліку до ЦЗ не надійдуть.

Але, як вже було зазначено, встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи чи надання послуг є підставою для припинення його реєстрації в ЦЗ. Інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин. Тому, якщо такі факти будуть встановлені, безпідставно отриману допомогу по безробіттю також слід буде повернути.

 

 

Якщо особа приймається на роботу за сприяння державної служби зайнятості, чи може вона бути впевнена у тому, що з нею будуть укладені трудові відносини офіційно?

Може, адже зареєстрованому безробітному видається направлення на працевлаштування, в корінці якого роботодавцем зазначається інформація про прийом на роботу з посиланням на відповідний наказ.

Видача направлень на роботу здійснюється на підставі поданих роботодавцем звітів про наявність вільних робочих місць. Такі дані є інформацією про легальну роботу.

Для пошуку роботи не обов’язково реєструватися як безробітному в центрі зайнятості. Є можливість отримувати інформацію про вакансії з Інтернет-сторінки ДСЗ. Доречі, сайт служби дозволяє отримувати інформацію не тільки з комп’ютера, а й з мобільних телефонів, що мають доступ до мережі Інтернет.

Інформація про вакансії розміщується на сайті зі звітів роботодавців і є інформацією про легальні трудові відносини. Користувачі соціальної мережі Фейсбук також мають можливість ознайомитись з інформацією про окремі вакансії на сторінці ОЦЗ.

Іншим шукачам роботи рекомендуємо користуватись інформацією про легальні трудові відносин, що розміщується на сайтах служби, зокрема у рубриці «Правовий порадник шукача роботи» на сторінці ОЦЗ у соціальній мережі Фейсбук. При прийомі на роботу роботодавець не має права вимагати від особи одночасно з поданнямзаяви про прийом на роботу і подання заяви про звільнення за власним бажанням без зазначення дати такого звільнення

 

Ваучер на навчання – реальний шанс отримати гідну роботу

 

Право на отримання ваучера мають:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;

- особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;

- особи, звільнені з військової служби після участі в АТО, з числа інвалідів до отримання права на пенсію;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності роботи.
         Для отримання ваучера необхідно звернутись до Світловодської міськрайонної філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05236)72553,  або https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Вартість ваучеру встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (з 01.01.2020 року мінімальний прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2102 грн, 01.07.2020 – 2197 грн., 01.12.2020 – 2270 грн.) 

 

 

 

У 2019 році 255 учасників АТО знайшли роботуза сприяння служби зайнятості Кіровоградщини

У 2019 році 10 атовців Кіровоградщини відкрили власну справу за сприяння служби зайнятості

 

У минулому році мали статус безробітного1164 безробітних з числа військовослужбовців, з них 5,8% – особи з інвалідністю, 56,7% – молодь віком до 35 років, 32,3% – з вищою освітою.

Минулоріч працевлаштовано 255 учасників АТО (ООС), з них 4 – за умови компенсацій роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 10 – відкрили власний бізнес, отримавши одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 64 – були забезпечені тимчасовою роботою, з них 13брали участь у громадськихроботах.

Цікаво, що найбільше колишніх воїнів були працевлаштовані в сільському, лісовому та рибному господарстві, а також у переробній промисловості.

Проходили профнавчання 86 учасників АТО/ООС, після закінчення навчання 81 (98,8%) з них працевлаштовані.

Власну справу демобілізовані військовослужбовці започатковували за напрямками: роздрібна торгівля уживаним одягом, надання послуг таксі, розведення овець та кіз, роздрібна торгівля одягом, діяльність ресторанів та надання послуг мобільного харчування (кафе), ремонт обладнання зв'язку, відкриття магазину автоемалей (автофарб та автокосметики), бджільництво (2 особи), перукарські послуги.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

Які умови призначення допомоги по безробіттю для вивільнюваних осіб?

 

Розмір допомоги по безробіттю для вивільнених осіб по пункту 1 частини 1 статті 40 КЗпП залежить від тривалості страхового стажу за рік до реєстрації в ЦЗ, загальної тривалості страхового стажу та від розміру заробітної плати  особи.

Тривалість виплати допомоги по безробіттю обмежується 360 календарними днями, а для осіб передпенсійного віку – 720 днями.

Розмір допомоги по безробіттю не може бути нижчим 610 грн та вищим 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Такий прожитковий мінімум з 01 січня складає 2102 грн, відповідно верхнє обмеження розміру допомоги по безробіттю складає 8408 грн.

Для осіб, які мають за рік до реєстрації не менше 6 місяців страхового стажу, розмір допомоги по безробіттю буде залежати від страхового стажу та розміру заробітної плати.

Дані про заробітну плату центри зайнятості отримують з відповідного державного реєстру. В окремих випадках безробітні подають довідку про розмір заробітної плати.

Тож, за наявності страхового стажу понад 10 років допомога по безробіттю призначається у розмірі 70% від розміру середньої заробітної плати.

Якщо відповідні дані відсутні з певних причин, то розмір допомоги по безробіттю не буде меншим 1630 грн. Після надходження даних, проводиться перерахунок допомоги по безробіттю.

Якщо внаслідок певних обставин вивільнений працівник не реєструється відразу після звільнення з роботи в ЦЗ і проходить значний час до такої реєстрації, то він може втратити право на допомогу по безробіттю в залежності від середньої заробітної плати і отримувати тільки 610 грн в місяць.

Необхідно також враховувати, що якщо вивільнений працівник реєструється в центрі зайнятості протягом місяця після дати звільнення, то виплата допомоги по безробіттю буде відкладена на період до одного місяця. Таке відкладення пов’язано з тим, що особі виплачується вихідна допомога і її виплата не має співпадати з виплатою допомоги по безробіттю.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

  

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-листопада 2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (8%), на кваліфікованих робітників з інструментом (17%), на професіоналів (6%), на працівників сфери торгівлі та послуг (20%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (19%).

Станом на 01 грудня 2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 666 безробітних громадян, з яких 68% складали жінки, 31% – молодь віком до 35 років, 49% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-листопада 2019 року статус безробітного мали 1,9 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-листопаді 2019 року 1,1 тис. осіб.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-листопада 2019 року працевлаштовані 558 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 29,2% (по області  34,3%). Також були працевлаштовані 552 особи громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 798 осіб, зокрема у громадських роботах –231 особа, рівень залучення безробітних громадян до громадських та інших роботах тимчасового характеру складає 41,8%   ( по області – 24,7%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 265 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 13,9% (по області – 14,0%).

Станом на 01 грудня 2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 134.

У середньому на одну вакансію претендувало 5 осіб, у тому числі серед професіоналів – 7 осіб, серед фахівців – 7 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 2 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 3 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 6 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 4 особи, а також серед технічних службовців – 23 особи.

Станом на 01 грудня  2019 року 481 особа отримувала допомогу по безробіттю.

           

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-жовтня 2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (8%), на кваліфікованих робітників з інструментом (17%), на професіоналів (6%), на працівників сфери торгівлі та послуг (21%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (19%).

Станом на 01 листопада 2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 627 безробітних громадян, з яких 68% складали жінки, 32% – молодь віком до 35 років, 48% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-жовтня 2019 року статус безробітного мали 1,8 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-жовтні 2019 року 1,0 осіб.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-жовтня 2019 року працевлаштовані 520 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 29,2% (по області  36,3%). Також були працевлаштовані 504 особи громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 755 осіб, зокрема у громадських роботах –216 осіб, рівень залучення безробітних громадян до громадських та інших роботах тимчасового характеру складає 42,4%   ( по області – 26,0%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 259 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 14,5% (по області – 15,4%).

Станом на 01 листопада  2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 158.

У середньому на одну вакансію претендувало 4 особи, у тому числі серед професіоналів – 8 осіб, серед фахівців – 10 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 2 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 2 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 3 особи, серед громадян без спеціальної підготовки – 4 особи, а також серед технічних службовців – 11 осіб.

Станом на 01 листопада  2019 року 445 осіб отримували допомогу по безробіттю.

           

 

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-липня   2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (8%), на кваліфікованих робітників з інструментом (17%), на професіоналів (5%), на працівників сфери торгівлі та послуг (19%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (20%).

Станом на 01 серпня  2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 673 безробітних громадян, з яких 69% складали жінки, 29% – молодь віком до 35 років, 50% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-липня 2019 року статус безробітного мали 1,5 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-липні 2019 року 721 особа.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-липня 2019 року працевлаштовані 355 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 24,0% (по області  34,1%). Також були працевлаштовані 332 особи громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 600 осіб, зокрема у громадських роботах –180 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 40,5% (по області – 24,1%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 191 особа, рівень охоплення професійним навчанням становив 12,9% (по області – 14,5%).

Станом на 01 серпня  2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 112.

У середньому на одну вакансію претендувало 6 осіб, у тому числі серед професіоналів – 9 осіб, серед фахівців – 6 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 3 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 4 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 6 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 4 особи, а також серед технічних службовців – 23 особи.

Станом на 01 серпня  2019 року 491 особа отримувала допомогу по безробіттю.

           

 

 

 

Ви запитуєте – ми відповідаємо: нові механізми інтеграції малозабезпечених безробітних до праці

Ви запитуєте – ми відповідаємо: нові механізми інтеграції малозабезпечених безробітних до праці

   З початку цього року непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, мають можливість започаткувати власний бізнес.

Фінансова допомога на здобуття економічної самостійності: нове для членів малозабезпеченої сім’ї

Фінансова допомога на здобуття економічної самостійності: нове для членів малозабезпеченої сім’ї

   З січня 2022 року безробітні громадяни – члени малозабезпечених сімей можуть отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (Рука допомоги).

Нове для членів малозабезпеченої сім’ї: фінансова допомога на здобуття економічної самостійності

Нове для членів малозабезпеченої сім’ї: фінансова допомога на здобуття економічної самостійності

   З початку цього року непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, мають можливість започаткувати власний бізнес.