До уваги платників податків

До уваги платників податків

Для зручності листування з контролюючими органами пропонуємо скористатися листуванням через електронний кабінет платника податків.

Вхід до Електронного кабінету з застосуванням ключа з «Хмарного сховища».

Вхід до Електронного кабінету з застосуванням ключа з «Хмарного сховища».

Світловодська  ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області  інформує, що захищений носій особистого ключа – це засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на ньому даних від несанкціонованого доступу. Такий захищений носій може зберігатися у вигляді електронного носія або може бути реалізований у вигляді «Хмарного сховища». Сервіс «Хмарне сховище» надає можливість зберігати особисті ключі користувачів у засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки (захищеному колективному сховищі особистих ключів підписувачів, доступного онлайн). Особистий ключ зберігається у «Хмарному сховищі» кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (далі – Надавач) всередині захищеного апаратно-програмного пристрою. Кожен особистий ключ захищений паролем, доступ до якого є тільки у власника та використання його можливе лише після успішної аутентифікації (ідентифікації особи) Надавачем. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал Державної податкової служби України. Для здійснення входу до приватної частини Електронного кабінету з застосуванням особистого ключа з хмарного сховища користувачу необхідно: у вікні «Вхід до особистого кабінету» обрати вкладку «Хмарне сховище»; з випадаючого списку в полі «Провайдер» обрати відповідного Надавача, в якого було отримано особистий ключ з «Хмарного сховища»; заповнити поле «Ідентифікатор користувача» (за необхідності); натиснути кнопку «Отримати посилання», перейти за посиланням (або сканувати Qr-Код) та підтвердити авторизацію на ресурсі Надавача. Після чого системою буде автоматично здійснено вхід до приватної частини Електронного кабінету.

Які  власники та користувачі земельних ділянок звільняються  від сплати мінімального податкового зобов’язання?

Які власники та користувачі земельних ділянок звільняються від сплати мінімального податкового зобов’язання?

В Світловодській  ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадують, що відповідно до п. 38 прим. 1.2 ст. 38 Податкового кодексу України від сплати мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) звільняються власники або користувачі:

Громадяним – платникам  податку  перед виїздом за кордон на постійне місце проживання необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи

Громадяним – платникам податку перед виїздом за кордон на постійне місце проживання необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи

Світловодська  ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

За якими витратами фізична особа має право подати декларацію про майновий стан і доходи на податкову знижку за 2023 рік?

За якими витратами фізична особа має право подати декларацію про майновий стан і доходи на податкову знижку за 2023 рік?

         В Світловодській  ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадують за якими витратами фізична особа має право на отримання податкової знижки за 2023 рік. Зокрема, фізична особа має податкову знижку за такими витратами: