Відмінності між РРО та електронним контрольно-касовим апаратом.

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до абзацу п’ятого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для виконання платіжних операцій.

Як отримати індивідуальну податкову консультацію в електронній формі?

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що для формування та надсилання звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі платник може скористатися меню «Індивідуальні податкові консультації» приватної частини Електронного кабінету (cabinet.tax.gov.ua).

Строки подання декларації про майновий стан і доходи у 2023 році щодо отримання податкової знижки

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що актуальним питанням для громадян залишається можливість отримання податкової знижки за витрати, понесені у минулому році. Це, наприклад, витрати на: навчання у державних учбових закладах, користування іпотечним житловим кредитом, використання репродуктивних технологій тощо.

Про право на звернення фізичної особи (громадянина) для звірки даних щодо плати за землю

Світловодська  ДПІ нагадує, що фізичні особи (громадяни) – платники плати за землю мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених п. 42.4 ст. 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)) звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земельних ділянок, для проведення звірки даних щодо:

Електронний кабінет - подання документів в електронній формі для отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків для дитини

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що облікову картку за формою № 1ДР та копії документів необхідних для реєстрації у Державному реєстрі можна подати в електронному вигляді за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua) (далі – Електронний кабінет).

Порядок проведення розрахунків при продажу товарів у разі відключення електроенергії або в період ремонту РРО .

Світловодська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що згідно з п. 1 глави 1 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок реєстрації КОРО), суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім суб’єктів господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов’язані зареєструвати книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО).

Нові вимоги щодо термінів зберігання первинних документів

Світловодська  ДПІ повідомляє: 27 квітня 2023 року в газеті «Голос України» опубліковано Закон України від 20.03.2023 № 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» (далі – Закон № 2970), який прийнято з метою запровадження в нашій країні європейських стандартів податкової звітності та підвищення прозорості платників податків перед державою шляхом автоматичного обміну інформацією для виявлення активів, які не були задекларовані платниками податків.