Нові можливості:які сервіси пропонує служба зайнятості безробітним для професійного розвитку?

 

Введення карантинних та обмежувальних заходів, внесло в наше життя певні зміни. Головне – бачити у цих змінах не проблеми, а можливості для нового зростання і розвитку, у т.ч. професійному.

Державною службою зайнятості запроваджено для безробітних електронні сервіси, якідопоможуть кожному користувачу оцінити власні здібності та навички, розвинути їх або отримати ті, які необхідні для вдалого працевлаштування:

Також актуальними є онлайн сервіси для пошуку роботи, зокрема:

  • «Інтерактивна мапа вакансій», яка дає можливість дистанційно, за допомогою ґаджетів чи персонального комп’ютера, здійснювати пошук актуальних вакансій у містах та районах області, за посадою та заробітною платою;
  • «Персональний кабінет шукача роботи», у якому зареєстрований безробітний може створити власне резюме, підібрати роботу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю, а також іншу корисну інформацію, пов'язану з працевлаштуванням.

Крім того, з актуальною інформацією щодо послуг служби зайнятості та ситуації на ринку працібезробітні можуть ознайомитись на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище».

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 

З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками

 

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити та залучити інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою, через несплату податків та єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Пам’ятайте: незадекларована праця не захищає від штрафу.

Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою – копію направлення на проведення інспекційного відвідування.Перевірка може проходити на місці або дистанційно.Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

Інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників – наодинці або в присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіо, залучати правоохоронні органи.

З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може становити 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

Інформаційні матеріали за посиланням:https://is.gd/6AsSit

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-травня 2020 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (6%), на кваліфікованих робітників з інструментом (19%), на професіоналів (6%), на працівників сфери торгівлі та послуг (18%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (25%).

Станом на 01 червня  2020 року на обліку в службі зайнятості перебувало 1246 безробітних громадян, з яких 62,4% складали жінки, 28% – молодь віком до 35 років, 36% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен шостий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-травня 2020 року статус безробітного мали 1,6 тис.осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-травні  2020 року 923 особи.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-травня  2020 року працевлаштовані 140 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 8,5% (по області  22,7%). Також були працевлаштовані 196 громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 282 особи, зокрема у громадських роботах –70 осіб, рівень залучення безробітних громадян до громадських та інших роботах тимчасового характеру складає 17,2%   ( по області – 13,2%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 56 осіб рівень охоплення професійним навчанням становив 3,4% (по області – 6,2%).

Станом на 01 червня 2020 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 151.

У середньому на одну вакансію претендувало 10 осіб, у тому числі серед професіоналів – 10 осіб, серед фахівців – 18 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 9 осіб, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 6 осіб, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 11 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 8 осіб, а також серед технічних службовців – 68 осіб.

Станом на 01 червня 2020 року 994 особи отримували допомогу по безробіттю.

           

До уваги клієнтів служби зайнятості! Карантин не перешкода: онлайн-сервіси служби зайнятості

 

Карантин? Як не зупинятися в пошуку нової роботи або підборі працівників? Чим займатися, коли звичний ритм життя поки що недоступний? Скористайтеся інтернет ресурсами державної служби зайнятості, яка має найбільшу базу можливостей.

Для тих, хто шукає роботу. Служба зайнятості рекомендує переглянути актуальні вакансії, що внесені до єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості. Для цього необхідно завітати на Інтернет-ресурс Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» за посиланням  http://www.dcz.gov.ua/. Перед Вами відкриється головна сторінка сайту, де необхідно натиснути розділ «Шукаю роботу». Якщо вас зацікавила пропозиція роботи, зателефонуйте в будь-який центр зайнятості або філію за місцем Вашого  перебування  та дізнайтесь про неї більше. Для цього потрібно назвати номер вакансії.

Вам необхідно підібрати персонал? Скористайтеся електронним  кабінетом для роботодавця. Ви маєте можливість створити такий кабінет і спілкуватись з фахівцями служби зайнятості в он-лайн режимі зі свого комп’ютера чи мобільного телефона. Звісно, кабінет не замінює безпосереднє спілкування з працівниками центру зайнятості, проте значно підвищує його оперативність та інформаційну складову.

«Користуючись електронним кабінетом, роботодавець має змогу переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень центром зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру», - повідомляє заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Ще один онлайн-ресурс, який ми рекомендуємо відвідати всім, особливо майбутнім абітурієнтам – платформа  з профорієнтації та розвитку кар’єри: http://profi.dcz.gov.ua/ .

Будь-хто, у кого існує потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок та саморозвитку можуть самостійно пройти тестування у дистанційному режимі без відвідування центру зайнятості. Такий широкий набір профорієнтаційного інструментарію дозволить пізнати себе якнайкраще та рухатись далі в професійному розвитку.

Крім того, пропонуємо скористатися онлайн-ресурсом державної служби зайнятості  - Освітній портал Державної служби зайнятості http://skills.dcz.gov.ua.  На ньому до Ваших послуг курси, вебінари, дистанційні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої цікавої інформації, яка в основному подається у відеоформаті.Зручний інтерфейс забезпечує швидкий пошук інформації в розділах: «Для роботодавців», «Для шукачів», «Для працівників ДСЗ». 

Ми є й у Facebook.У разі якщо Ви шукаєте роботу і є користувачем соціальної мережі Facebook, запрошуємо скористатись інформацією, розміщеною на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості! Серед іншого, Ви зможете ознайомитись з актуальними вакансіями та цікавою інформацією з питань пошуку роботи.У рубриці «Правовий порадник шукача роботи» Ви зможете ознайомитись з правовою інформацією з питань зайнятості, зі змінами у законодавстві, що регулює питання реєстрації безробітних, надання соціальних послуг, призначення допомоги по безробіттю. Приєднуйтесь до сторінки обласного центру зайнятості!

Для роботодавців у соціальній мережі обласного центру зайнятості діє рубрика «Електронний кадровий клуб». У цій рубриці розміщується інформація щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам.

Звертаємо увагу, що служба зайнятості продовжує працювати, у т.ч. й у телефонному режимі. Ви можете бути з нами на постійному зв’язку! Спеціалісти телефонної «гарячої лінії» за номером 0 800 50 99 66 допоможуть вам отримати необхідну інформацію  або ж дізнатися контакти необхідного вам фахівця.

Нагадуємо, що на період з 12 березня до 03 квітня 2020 року призупинено проведення в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості групових та масових заходів для населення та роботодавців

 

 

Чи може підприємство прийняти на роботу кур'єрами осіб у віці 16-18 років?

 

Відповідно до ст. 188 КЗпП  України не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Як виняток – за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, – можна прийняти на роботу особу, яка досягла 15-річного віку.

Нагадаємо, що ст. 190 КЗпП України передбачає, що законодавством визначені  роботи, на яких забороняється використання праці осіб молодше 18 років. Так, забороняється застосування праці таких осіб на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється залучати осіб молодше 18 років до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Але це ще не повний перелік заборон і обмежень, що стосуються використання праці молоді. Нагадуємо, що:

  • всі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медогляду та надалі, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медогляду (ст. 191 КЗпП);
  • заборонено залучати працівників молодше 18 років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Крім того, ст. 193 КЗпП встановлює норми виробітку для молодих робітників, а ст. 194 цього Кодексу визначає розмір оплати праці працівників молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи.

Також Кодекс законів про працю України регулює питання, пов'язані зі щорічними відпустками працівників у віці до 18 років, обмеження щодо їхнього звільнення і розірвання трудового договору з неповнолітнім на вимогу його батьків або інших осіб (усиновителів, опікунів неповнолітнього, а також державних органів і службових осіб, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю).

Отже, якщо кур'єрська робота, на яку підприємство планує прийняти особу віком 16-18 років вкладається у перераховані законодавчі рамки, використання праці таких неповнолітніх осіб дозволено.

Однак необхідно пам'ятати про тривалість робочого дня для таких осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється: для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) – 24 години на тиждень.

Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої вище для осіб відповідного віку.

 

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у інспекторах різного спрямування.

Роботодавці області потребують 25 працівників за посадами «Інспектор» «Інспектор з кадрів», «Інспектор (пенітенціарна система)» та «Поліцейський (інспектор) патрульної служби».

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від 4173 грн до 10560 гривень.

Наразі інспекторів потребують ПРАТ «Кіровоградобленерго», ДП «Кропивницька виправна колонія (№6)», ПТУ №5 м. Світловодськ, ДП «Петрівська виправна колонія (№49)», ДП   «Устинівський виправний центр ( № 37)», ДП «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2» Державного агентства резерву України, МААК «УРГА», ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», Олександрівський виправний центр (№104), Департамент патрульної поліції.

Актуальними є вакансії для інспекторів у Кропивницькому (33 вакансії), Олександрівському (1 вакансія), Петрівському (2 вакансії), Світловодському (1 вакансія) та Устинівському (1 вакансія) районах Кіровоградської області.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

Кіровоградщина: на одну  вакансію  претендує  5  осіб

Ринок праці Кіровоградщини: 5  осіб – претендує на одну  вакансію

 

Станом  на  01 грудня  2019  року  в   центрах   зайнятості  області було зареєстровано  майже 12,3 тис. безробітних громадян

У той же час  кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості  становила 2,3 тис. од.

У  середньому  на одну  вакансію  претендувало 5 осіб: серед кваліфікованих робітників з інструментом на одну вакансію претендувало 2 особи, серед фахівців – 4 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 7 осіб, серед технічних службовців – 7 осіб, серед   працівників торгівлі та сфери послуг – 10 осіб, серед кваліфікованих робітників  сільського господарства – 17 осіб.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

До уваги бажаючих працювати легально в Державі Ізраїль!

В рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників  в окремих  галузях  на ринку праці Держави Ізраїль   запрошуються:

опалубники

(промислове будівництво, обробка деревини);

обовязковим є вміння читати плани будівництва

арматурники

обов’язковим є вміння читати плани будівництва

штукатури;

лицювальники-плиточники.

Для отримання більш детальної інформації щодо умов працевлаштування   Світловодська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості  запрошує на зустріч з представниками громадської організації «Велика ідея», яка проводить інформаційно-консультаційну діяльність, забезпечення комунікації та логістики процедури відбору українських громадян для працевлаштування в Ізраїлі.

Зустріч відбудеться 28 листопада 2019 року о 10-30 в приміщенні Світловодської міськрайонної філії за адресою: провулок Нагірний,3.

Контактні телефони:  7-29-34; 7-25-53.

Всі консультації та послуги супроводу по працевлаштуванню надаються безкоштовно

 

 

 

 

 

Навчальні закладиКіровоградщини потребують більше 20 вчителів

 

Професія вчителя належить до однієї з найдавніших. Праця вчителя складна, важка і надзвичайно відповідальна.У кожного учняпредставник вчительської професії вкладає свої знання, досвід, набутий роками, а також часточку своєї душі.

Сьогодні навчальнізаклади області потребують 22вчителя: вчитель закладу загальної середньої освіти, вчитель-логопед, освіти, вчитель-реабілітолог та ін.

Своїм медичними працівникам роботодавці Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4173 грн.) до 11713гривень.

Серед районів, у яких потрібні ці фахівці –Благовіщенський, Голованівській, Добровеличківський, Долинський, Знам'янський, Кіровоградський, Маловисківський, Петрівський та Світловодський.

 

Інклюзивно-ресурсний центр Благовіщенської районної ради

Вчитель-реабілітолог

6 763,90

Проводити діагностичну оцінку фізичного розвитку дитини з обмеженими освітніми потребами, визначає півень її загального розвитку.

Побузький ліцей Голованівської районної ради

Асистент вчителя

4 995,00

Співпраця з вчителем  класу, допомагає в організаціїнавчально-виховного процесу в класі з інклюзивним навчанням.

Голованівський ліцей ім. Т.Г. Шевченка Голованівської районної ради

Вчитель закладу загальної середньої освіти (3 вакансії)

5 000,00

Вчитель англійської мови.

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр»

Добровеличківської районної ради Кіровоградської області

Вчитель-логопед

4 500,00

Проведення корекційно-розвиткових занять з розвитку мовлення та робота з дітьми, які мають інтелектуальні порушення.

Вчитель-дефектолог

 

4 500,00

Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, проведення корекційно-розвиткових занять з розвитку мовлення.

КЗ «Новогригорівська перша загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Долинської районної  ради»

Вчитель закладу загальної середньої освіти

4 173,00

Здійснення навчального процесу згідно розкладу закладу про дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7

Знам'янської міської ради Кіровоградської області

Вчитель закладу загальної середньої освіти

4 500,00

Вчитель іноземної мови. На період декретної відпустки.

Відділ освіти Знам'янськогоміськвиконкому

Вчитель-дефектолог

5 108,40

Вчитель-дефектолог інклюзивно-ресурсного центру. Планує і здійснює навчальну, виховну, корекційну, компенсаційну, реабілітаційну роботу з дітьми, які мають вади у фізичному або розумовому розвитку.

Комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю фортечної районної у місті Кропивницькому ради»

Вчитель закладу загальної середньої освіти

2 610,00

Вчитель з трудового навчання. Проведення занять відповідно до розкладу, визначає завдання і зміст занять з урахуванням віку та підготовленості.

Вчитель-логопед

5 220,00

Проводить виховну, корекційну роботу з дітьми, які мають вади у фізичному або розумовому розвитку, ведення занять з дітьми по виправленню дефектів усної і писемної мови.

Копанська загальна середня школа I-II ступенів

Вчитель закладу загальної середньої освіти

4 743,70

Вчитель хімії та біології. Вакансія для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Оникіївська загальноосвітня школа I-III ступенів

Асистент вчителя

(2 вакансії)

4 962,82

Допомагати в організації навчально-виховного процесу в класі з інклюзивним навчанням, надавати допомогу учням з особливими освітніми потребами.

Мар'янівська загальноосвітня школа I-III ступенів

Асистент вчителя

(2 вакансії)

5 727,15

Асистент вчителя повинен мати вищу педагогічну освіту. Допомагати в організації навчально-виховного процесу в класі з інклюзивним навчанням, надавати допомогу учням з особливими освітніми потребами.

«Інклюзивно-ресурсний центр

 Маловисківської районної ради Кіровоградської області»

Вчитель-логопед

5 676,00

Обстеження дітей від 2 років,проведення корекційних занять,консультацій батьків.Розробляє і вдосконалює навчально-корекційні програми.

Мануйлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад» Маловисківської районної ради Кіровоградської області

Вчитель закладу загальної середньої освіти

5 676,00

Вчитель біології та хімії.Викладання предмету.
Підготовка учнів до ДПА та ЗНО.
Робота з шкільною документацією.Надбавка за вислугу років.

ФОП Сава Тетяна Петрівна

Вчитель закладу загальної середньої освіти

5 200,00

Вчитель англійської мови. Здійснює навчання і виховання учнів з урахуванням специфіки навчального предмета, проводить уроки згідно розподілу навчального навантаження, забезпечує під час занять належний порядок і дисципліну.

Ганнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Вчитель закладу загальної середньої освіти

4 580,00

Практичний психолог.Здійснює професійну діяльність спрямовану на збереження психологічного, соматичного і соціального стану учнів у процесі виховання та навчання в школі.

Управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради

Асистент вчителя

4 173,00

Соціально-педагогічний супровід дітей з особливими потребами, навчально-виховні соціально-адаптаційні заходи, знання шкільних програм, організація та планування освітнього процесу.

 

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

Рівні можливості: роботодавці Кіровоградщини пропонують понад 160 вакансій для людей з інвалідністю

 

Для людини з інвалідністю трудова діяльність є не тільки можливістю матеріально забезпечити своє існування, а й фактором реалізації власних професійних здібностей.

На сьогодні роботодавці Кіровоградщини пропонують 164 вакансії для громадян з інвалідністю. Серед підприємств, у яких є вакантними місця для працевлаштування осіб, що підпадають під 5% квоту:ПРаТ «Кіровоградобленерго», КП «Благоустрій», ТОВ «Коріда-Тех», КЗ «Помічнянська лікарня», ФГ «Хлібороб»та ін.

Серед вакансій, які пропонують роботодавці: бухгалтер, сестра медична, робітник фермерського господарства, вчитель закладу загальної середньої освіти, керівник художній та ін.

Своїм працівникам роботодавці пропонують від «мінімалки» (4173 грн) до  понад 11 тис. гривень. Також представлені 6 вакансій з неповною зайнятістю.

Що ж до розподілу за районами, то у Кропивницькому представлено 59 вакансії для громадян з вадами здоровя,20 у Маловисківському, 12 у Світловодському, 14 уОлександрійському, 13 у Долинському, 12 у Добровеличківському та Світловодському, 11 у Новоукраїнському, 9 у Олександрівському, 8 у Новгородківському, 3 у новомиргородському та по 1 у Бобринецькому і Петрівському районах Кіровоградщини.

Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

                 

Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування?

 

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початку зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним безпосередньо центру зайнятості про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням ЦЗ, він подає корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він повідомляє про це кар’єрного радника та подає заяву про припинення реєстрації. При цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю, у разі якщо така виплата ще не закінчилась.

Окрім повідомлення про свій факт працевлаштування самим безробітним, ЦЗ отримує таку інформацію також в результаті розслідування страхових випадків і отримання інформації з персоніфікованої звітності про сплату єдиного внеску. Проходить певний проміжок часу, але в будь-якому випадку така інформація надходить до ЦЗ.

Тому рекомендуємо безробітним не допускати одночасного отримання ДБ та працевлаштування і своєчасно інформувати про це ЦЗ.

Якщо така інформація приховується, то безпідставно отриманні кошти будуть стягнуті з безробітного.

У випадку працевлаштування без належного оформлення трудових відносин зрозуміло, що дані персоніфікованого обліку до ЦЗ не надійдуть.

Але, як вже було зазначено, встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи чи надання послуг є підставою для припинення його реєстрації в ЦЗ. Інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин. Тому, якщо такі факти будуть встановлені, безпідставно отриману допомогу по безробіттю також слід буде повернути.

Світловодська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

 

 

 

Арматурник, лицювальник, штукатур  -  актуальні професії для громадян України в Державі Ізраїль

 

Професіонали будівельної справи з Кіровоградщини можуть працевлаштуватися Ізраїлі

 

Держава Ізраїль потребує кваліфікованих українських працівників

 

Опалубник, арматурник, лицювальник, штукатур такі професії сьогодні актуальні для працевлаштування громадян України у Державі Ізраїль.

Для працевлаштування шукачі роботи повинні мати професійні навички, досвід і здібності для виконання будівельних робіт в сфері промислового будівництва, обробки деревини (з вмінням читати плани будівництва), роботи з металом, покриття стін та підлоги керамічною плиткою, штукатурних робіт.

Для кандидата на працевлаштування обов’язковим є дотримання наступних умов:

  1. володіння  професійними  навиками  зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;
  2. є громадянином України;
  3. вік 25-50 років (на дату подачі заяви до центру зайнятості);
  4. ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
  5. не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
  6. не має судимості;
  7. має бути  фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Слід зазначити, що можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Більш детальну інформацію щодо умов працевлаштування українських працівників в будівельну галузь в Ізраїлі на сайті GOODWORK «Працевлаштування у Ізраїлі» www.goodwork.org.ua.

 

Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Анкетування роботодавців: служба зайнятості

проводить опитування щодо задоволеності наданням послуг

На веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості» та сторінках регіональних центрів зайнятості, у т.ч. Кіровоградського обласного центру зайнятості (www.kid.dcz.gov.ua ) до 19 серпня поточного року продовжується, запроваджене державною службою зайнятості опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг.

Для участі в опитуванні необхідно завітати на головну сторінку Державної служби зайнятості чи обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця»  та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий як з персонального комп’ютера так і  мобільних пристроїв.

В анкеті зазначається загальна інформація про роботодавця, повідомляється, якими послугами служби зайнятості вони можуть скористатися, та оцінюється якість надання послуг, зокрема щодо підбору персоналу та професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців.

Одним із пунктів анкети є повідомлення щодо задоволення заходами, що проводяться центрами зайнятості, у т.ч. онлайн співбесідами та презентаціями роботодавців. Пропонується також зазначити, які зміни очікують роботодавці від державної служби зайнятості.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловити свою думку про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення. Запрошуємо роботодавців долучитись до опитування! Не зволікайте, нам важлива Ваша думка!

Н. Сідненко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості