На Кіровоградщині понад 800 жінок є боржницями з аліментів

У Кіровоградській області 822 жінки повинні утримувати власних дітей у примусовому порядку. Більшість із них наразі мають багатотисячні борги.

Про це повідомив керівник юстиції Вадим Гуцул.

«На Кіровоградщині боржниками з аліментів є як чоловіки, так і жінки. Перших, власне кажучи, насправді в рази більше. Однак, є і матері, які забувають утримувати власних дітей. Згідно офіційних даних, лише 273 жінки справно надають фінансову підтримку своїм синам чи донькам. У всіх інших зі сплатою аліментів проблеми», – розповів про ситуацію Вадим Гуцул.

Згідно офіційних даних, 549 мешканок області мають заборгованість із аліментів. Основна причина несплати – аморальний спосіб життя, який ведуть 386 жінок. Ще частина не мають офіційного доходу чи майна, а деякі знаходяться у місцях позбавлення волі. Є й ті, хто переховуються. Так, 87 жінок знаходяться у розшуку.

«Оголошена в розшук і мешканка Кропивницького, яка заборгувала своїм двом синам і доньці понад 243 тис. грн. Більше 235 тис. грн складає борг у жінки з Компаніївки. Це одні з найрезонансніших випадків. Якщо боржниці не працюють і не мають у власності майна, їх можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Так, державні виконавці наразі склали 206 протоколів про вчинення адмінправопорушення. Частина з них уже задоволена судом, а тому жінкам доведеться заробляти кошти, щоб сплати аліменти, на суспільно корисних роботах», – резюмував Вадим Гуцул.

Податкова знижка на освіту дитини:

як отримати і на кого оформити

Не шкодуєте коштів на розвиток своєї дитини й постійно інвестуєте в її освіту?

А чи знали ви про те, що можете повернути собі частину грошей, скориставшись так званою податковою знижкою.

Щоправда, це не стосується українців, які займаються підприємницькою діяльністю.

Ще рік тому отримати соціальну пільгу на навчання могли лише студенти-контрактники вищих навчальних закладів або ж їх батьки.

Натомість після внесення змін до Податкового кодексу України, ініційованих Мін’юстом в рамках проекту #ЧужихДітейНеБуває, цільова аудиторія значно розширилась.

Тепер цим правом можуть скористатися і ті, хто сплачує кошти за своїх дітей у закладах дошкільної або позашкільної освіти.

Йдеться про дитячі садки, спортивні та музичні школи.

Важливо, що повернути гроші можна й за додаткові заняття. Єдиний момент: приватні заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти.

ЯК ОТРИМАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ?

Щоб повернути собі гроші, потрібно буде зібрати пакет документів, до якого входять:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • копія про доходи за формою №3;
  • копія договору із закладом освіти;
  • копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
  • оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
  • податкова декларацію про майновий стан і доходи;
  • заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Пакет документів готовий? Тепер залишилось не так багато. Потрібно лише звернутися до відділення фіскальної служби за місцем проживання.

Кошти повернуться впродовж 60 днів із моменту подачі всіх необхідних документів.

НА КОГО ВИГІДНІШЕ ОФОРМЛЮВАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ?

Оформленням податкової знижки краще займатися тому, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату.

Це логічно, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом із цим не може перевищувати 18% від них.

Особливості розрахунку поясню на прикладі. Припустимо, що офіційна зарплата в чоловіка склала 200 тисяч гривень за рік. Із цієї суми установа, у якій він працює, утримала з нього податок на доходи фізичних осіб (ПДФО – 18%) у розмірі 36 тисяч гривень. А за навчання своєї доньки він сплатив 40 тисяч гривень.

Отже, формула розрахунку така:

  1. 200 000 – 40000 = 160 000.
  2. Із отриманої суми слід відняти податок на доходи фізичних осіб, тобто 160000 * 18% = 28 800.
  3. 36 000 – 28800 = 7 200.

Це і буде та сама сума, на яку можна розраховувати під час оформлення пільги на навчання.

Важливо: повернути кошти вдасться лише за здобуття освіти у вітчизняних закладах.

При цьому обов’язково слідкуйте за тим, щоб у квитанції про сплату за навчання були вказані дані саме тієї особи, яка укладала договір із закладом освіти й буде отримувати податкову пільгу.

Якщо ж ваша дитина здобуває освіту за кордоном, доведеться розраховувати на власні сили.

Це також стосується і тих студентів, які вступили на військові кафедри.

У кожного розмір податкової пільги, на яку він претендує, буде різнитися. Однак, незалежно від суми, не варто ігнорувати свої права.

Звичайно, щоб зібрати всі документи, доведеться витратити трохи часу.

На заході ця процедура доведена до автоматизму. Наприклад, у Канаді всі працівники отримують звіти з інформацією про зароблені кошти на власні електронні пошти, а в їх податкових деклараціях навіть зазначена спеціальна графа під назвою "спортивні й художні заняття".

У нашій країні поки що реалізація права на податкову пільгу буде тривалішою, але найважливіше, що така перспектива існує, а тому нею обов’язково слід скористатися.

Вадим Гуцул, керівник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області

 

         

                У Кропивницькому з аукціону продали автівку боржника з аліментів

У Кропивницького в безвідповідального батька відібрали автівку марки ВАЗ. Це єдине майно, яке знаходилось у його власності. У результаті транспортний засіб реалізували на аукціоні, а виручені кошти спрямували на часткове погашення боргу з аліментів перед його донькою Аліною.

Про це розповів керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул.

«Чоловік заборгував понад 85 тис. грн. Щоб змусити його згадати про власну дитину, державні виконавці описали автівку, яку згодом виставили на торги. У результаті арештоване майно придбали, а кошти передали в рахунок ліквідації заборгованості», – відзначив посадовець.

За словами Вадима Гуцула, якщо в боржників немає майна чи офіційного доходу, на них чекають примусові роботи. Так сталося з мешканкою Гайворона, яка працювала на місцевому комунальному підприємстві, щоб розрахуватися з боргами перед сином.

Варто відзначити, що з початку року завдяки ініціативі #ЧужихДітейНеБуває на Кіровоградщині свої законні аліменти отримали більше 20 тисяч дітей, а державні виконавці стягнули понад 130 млн. грн аліментів. Такого результату вдалося досягти за вісім місяців 2019 року. Якщо порівнювати з попередніми, за весь 2018 рік діти з області отримали 126 млн. грн, а за 2017 рік – 65 млн. грн.

Ірина Дубиківська відкрила на Кіровоградщині сервісний центр

«Open Space»

У Малій Висці урочисто відкрили сервісний центр «OpenSpace», ключовим завданням якого є надання громадянам швидких і доступних послуг у сфері державної реєстрації. Символічну червону стрічку мали честь перерізати начальник Управління  державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська  і керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул.

«Звернувшись до центру з надання послуг «OpenSpace», громадяни зможуть швидко й без зайвої витрати часу отримати низку послуг, які стосуються сфери державної реєстрації. Робота в офісі побудована за європейським зразком, а тому подача заяв або видача документів триватиме максимум півгодини», – розповів про переваги сервісу керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул.

Зі свого боку Ірина Дубиківська відзначила, що в офісі «OpenSpace» за пришвидшеною процедурою можна буде отримати низку послуг. Зокрема йдеться про подачу заяв на зміну імені або державну реєстрацію шлюбу, отримання повторних свідоцтв і витягів із державного реєстру, а також проставлення апостилю на документах, що видаються органами юстиції та судами.

«Сервісний центр  «OpenSpace» діє у приміщенні щойно відремонтованого Маловисківського районного відділу ДРАЦС, що знаходиться за адресою вулиця Містечкова, 40. Упродовж року плануємо відкрити ще два офіси - в Олександрії та Олександрівці», –окреслив плани на найближче майбутнє Вадим Гуцул.

Нагадаємо: наприкінці червня 2018 року у Кропивницькому відкрили перший офіс «OpenSpace». На той момент Кіровоградщина стала четвертим регіоном в Україні, де громадяни змогли зокрема зареєструвати народження дитини, подати заяву на шлюб або розлучення за спрощеною процедурою.