Усі професії важливі, усі професії потрібні… Але є такі професії, робота на яких надає людині особливе право – право вийти на пенсію за вислугу років. На Кіровоградщині з початку 2021 року таким правом скористалися 45 осіб.

Відтепер ці ще достатньо молоді громадяни матимуть статус пенсіонера, отримуватимуть пенсію (середній розмір по області – 3744 грн), і вже не повернуться до тієї професії, якою займалися понад 25 років, принаймні, на ту посаду, робота на якій надала право на цей вид пенсії… А якщо повернуться – втратять право бути пенсіонером і знову стануть застрахованими особами, тобто працюючими, а не пенсіонерами.

Хто ж все-таки має право на пенсію за вислугу років?

Змінами, які внесені до пенсійного законодавства у жовтні 2017 року, звужено коло осіб, які мають право на призначення пенсії за вислугу років.

Право на призначення пенсії за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності віку та спеціального стажу, визначеного пунктом е статті 55 Закону України Про пенсійне забезпечення за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.

Основна умова

Основною умовою для права виходу на пенсію за вислугу років є наявність відповідного стажу роботи на цих посадах, а саме:

- 25 років станом на 01.04.2015;

- 25 років 6 місяців станом на 01.01.2016;

- 26 років 6 місяців станом на 11.10.2017.

Спецстаж не зараховується…

Таким чином,якщо особа після 11 жовтня 2017 року продовжувала працювати на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років, то період роботи після цієї дати не зараховується до спеціального стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років.

 

 

Олена Романченко, заступник начальникаголовного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області