Колективний імунітет це явище, за якого у більшості населення виробляються антитіла до інфекційного захворювання і вірус не поширюється далі. Він формується внаслідок отримання персонального імунітету тих хто перехворів і тих хто вакцинувався.

Щоб набути колективного імунітету від коронавірусу, потрібно вакцинувати 70% населення.

Pfizer/ BioNtech

розробники вакцини визначили, що її ефективність становить 95% через 28 днів після введення першої дози. Однак під час дослідження розробники помітили, що ефективність вакцини у людей, старших за 65 років, знижується до 94%. Зважаючи на високу ефективність американсько-німецької вакцини, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила препарат Pfizer/BioNtech для екстреного використання першим у світі.

Робити щеплення вакциною Pfizer/BioNtech рекомендують з 16 років. Серед побічних ефектів на вакцинацію в учасників клінічних досліджень виявили типові реакції, серед них підвищена втома та головний біль.

Moderna

Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою. Таким чином, виробник заявив, що ефективність вакцини склала 94,1%.ВООЗ схвалила американську вакцину для екстреного використання.Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль у місці щеплення, втома, головний біль, почервоніння в місці щеплення. Для тих, у кого є супутні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, астма та захворювання легень, що підвищують ризик важкого перебігу захворювання на коронавірус, вакцина безпечна. Не рекомендують робити щеплення вакциною Moderna вагітним жінкам, за винятком випадків, коли вони мають високий ризик зараження.

AstraZeneca

Вакцину AZD1222 розробили британсько-шведська компанія AstraZeneca та Оксфордський університет. Вакцину створили на основі ослабленого аденовірусу, який викликає застуду у шимпанзе.Серед побічних ефектів в учасників вакцинації спостерігалися м’язовий біль, біль на місці щеплення та головний біль.Попередні результати клінічних випробувань показали, що ефективність вакцини залежить від дозування. Після проведених випробувань, розробники прийшли до висновку, що ефективність вакцини становить 70%.

CoronaVac

Вакцину СoronaVac створила китайська фармацевтична компанія Sinovac спільно з біомедичним дослідницьким інститутом Butantan у Бразилії та індонезійською компанією Biofarma. СoronaVac — це цільновірусна інактивована вакцина. Коли вакцину вводять в організм, імунітет реагує не лише на спайковий білок, а на весь вірус, такий вид вакцин використовують вже багато років, тому  найменше небезпеки викликає вакцина Коронавак, у тому плані, що ці вакцини вже застосовуються багато десятків років і вони добре вивчені.Ефективність вакцини, за даними компанії, становить 50,38 %.

Який би рівень імунітету не був, він не припинить циркуляцію вірусу, він тільки знизить інтенсивність цієї циркуляції. А вакцинація вона, крім того, знизить ризики важкого перебігу хвороби, тож вакцинуйтеся і БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

Адміністрація КНП ЦПМСД Великоандрусівської сільської ради