Керівник юстиції Кіровоградщини Вадима Гуцул нагадав,

яке покарання загрожує за хабарі на сесіях

За хабар на іспиті передбачена кримінальна відповідальність.

Про це нагадав керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул у період проведення сесій у вищих навчальних закладах.

«Відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує. Відтак за давання неправомірної вигоди передбачений мінімальний штраф у розмірі 8 500 грн, за її одержання – 17 000 грн. Окрім цього, учасникам інциденту може загрожувати до 12 років позбавлення волі», – розповів посадовець.

За словами Вадима Гуцула, якщо в студента вимагають хабар, йому треба діяти за таким принципом:

  1. Звернутись до органу студентського самоврядування або профспілки вищого навчального закладу.
  2. Повідомити про проблему керівництво навчального закладу.
  3. Підготувати докази. Йдеться про аудіо- чи відеозапис або ж свідчення друзів.
  4. Звернутися до поліції.

 

Нагадаємо:своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності. Щоб отримати додаткову правову консультацію, можна зателефонувати до єдиного контакт-центру за номером 0 800 213 103.

Мешканці Кіровоградщини через борги перед дітьми позбулися земельних ділянок

З початку року на Кіровоградщині на відкриті торги було виставлено 34 земельні ділянки, з них 14 успішно реалізували. Колишні власники позбулися права на них у зв’язку з багатотисячними боргами. Оскільки не змогли погасити їх самостійно, довелось попрощатися з майном.

Про це повідомив керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул.

«Упродовж кількох місяців левова частка земельних ділянок була реалізована через борги з аліментів. Зокрема в західній частині Кіровоградщини після примусової реалізації майна понад 78 тисяч гривень від свого недобросовісного тата отримала 10-річна донька Ганна з Голованівськогорайону. Чоловік не надавав своїй колишній родині фінансової підтримки впродовж 12-ти років. Аналогічна ситуація склалася і в Гайворонському районі. Там місцевий мешканець також позбувся землі, яку успішно купили на торгах. Завдяки цьому його донька Анастасія отримала більше 54 тисяч гривень аліментів», – розповів посадовець.

Згідно офіційних даних, реалізація відбувалася також і в зв’язку з банківськими боргами. Загалом із початку року шляхом проведення відкритих торгів земельних ділянок виручили майже 690 тисяч гривень.

«У травні також відбудуться торги з реалізації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, а також будівництва чи обслуговування житлового будинку. Розташовуються вони в Кіровоградському, Олександрійському та Маловисківському районах», – резюмував Вадим Гуцул.

 

 

Кропивницький джитсер Євген Скирда закликав підлітків займатися спортом, а не цькуванням

Відомий у Кропивницькому засновник спортивного клубу «Борець» і тренер джиу-джитсу Євген Скирда звернувся до підлітків з закликом займатися спортом, зокрема бойовими мистецтвами, і припинити знущання над однолітками.

Відеозвернення було записане за ініціативи керівника обласного управління юстиції Вадима Гуцула у рамках інформаційної кампанії #СтопБулінг.

«Євген Скирда – успішний тренер джиу-джитсу, який виховав далеко не одного чемпіона світу. Він достеменно знає на власному досвіді, яке значення має сила. І його позиція як лідера думки має справити позитивне враження на свідомість підлітків, які зопалу мають звичку проявляти агресію до оточуючих», – розповів Вадим Гуцул.

Сам Євген Скирда погодився на пропозицію взяти участь у записі без зайвих вагань. Як розповів джитсер, наразі в соціальних мережах і новинах досить часто можна зустріти інформацію про випадки булінгу.

«Найгірше те, що дуже часто підлітки з'ясовують стосунки не сам-на-сам, а нападають юрбою на слабшого. Така модель поведінки свідчить лише про духовну слабкість агресорів. Та й взагалі фізичну силу не раджу застосовувати, хіба що йдеться про ситуації, коли потрібно захиститися або ж заступитися за когось», – відзначив Євген Скирда.

Також спортсмен звернувся до підлітків, які страждають від цькувань: «Не мовчіть про свої проблеми в спілкуванні з однолітками в школі чи на вулиці. Навчіться довіряти дорослим і ділитися з ними своїми переживаннями. І ще одна моя порада: займіться собою, почніть тренуватися. Розвинувши свої фізичні навики й вдосконаливши характер, ви помітите, як проблема вирішиться сама по собі».

Нагадаємо: під час Кропивницького національного мистецького фестивалю свою думку щодо булінгу висловили такі відомі співаки, як Віктор Бронюк і Арсен Мірзоян. Артисти також закликали підлітків не замовчувати про свої проблеми, а відкрито говорити про них батькам і вчителям.

 

 

На Кіровоградщині у водіїв відібрали права через аліментні борги

На Кіровоградщині вісім водіїв залишились без прав через багатотисячні борги з аліментів.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Державні виконавці спільно з поліцейськими активно застосовують заходи примусового впливу на злісних неплатників аліментів, які мають значні борги перед своїми дітьми. Відтак тільки з початку року вісім чоловіків уже позбулися посвідчень, семеро з них – мешканці Кропивницького», – розповів про ситуацію посадовець.

Згідно офіційних виконавчої служби, відтепер боржники не зможуть керувати автівками терміном від трьох до шести місяців.

«Проілюструю факт вилучення прав на конкретних прикладах. Один із мешканців Кропивницького заборгував своїй доньці Аміні понад 115 тис грн. Окрім цього, він ще й має сплатити більше 57 тис грн штрафу. Інший житель обласного центру накопичив борг на користь сина Максима в розмірі 75 тис грн. Ще один кропивничанин завинив своїй дитині 56 тис грн. А ось жительНовомиргорода не сплачував аліменти своїм двом дітям впродовж кількох років. За цей час його заборгованість перевищила 145 тис грн», розповів Вадим Гуцул.

Варто відзначити, що на Кіровоградщині вилучення прав у безвідповідальних батьків відбулося вже не вперше. Так, у минулому році поліція відібрала посвідчення у двох чоловіків. Перший неплатник заборгував майже 60 тис грн на користь сина Нікіти. Другий натомість відмовлявся надавати фінансову підтримку своєму повнолітньому сину Кирилу, який здобував вищу освіту.

 

Вадим Гуцул:

за один місяць діти з Кіровоградщини отримали понад 14 млн. грн аліментів

Упродовж січня 2019 року завдяки реалізації ініціативи #ЧужихДітейНеБуває фінансову підтримку від своїх батьків отримали 6 533 дітей із Кіровоградщини. Про це повідомив очільник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

«З початку року державні виконавці стягнули більше 14 млнгрн із безвідповідальних батьків. Як це вдалося? Ми застосували найрізноманітніші заходи примусового впливу. Зокрема понад 93 тис. грн отримав хлопчик Артем із Кіровоградщини після того, як у його батька арештували автівку й успішно реалізували її на аукціоні», – розповів посадовець.

За словами Вадима Гуцула, ще одним значним стимулом виплатити борги на користь власних дітей стало обмеження боржників у праві залишати територію України, керувати транспортними засобами, користуватися зброєю та полювати.

«Такі заборони отримали  більше 4 тисяч мешканців області. Окрім цього, було складено 1 814 адміністративних протоколів про вчинення боржниками адміністративних правопорушень. І наразі 414 неплатник отримав покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт, оплату за які спрямують на  погашення заборгованості перед дітьми», – додав Вадим Гуцул.

Не менш ефективними є штрафи, які були запроваджені у рамках другого пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває.

«Хоча санкції у розмірі від 20% до 50% від суми боргу були запроваджені лише в серпні минулого року, це суттєво вплинуло на свідомість боржників, адже тепер їм доводиться думати не тільки про те, де брати гроші на оплату самого боргу, а й де дістати кошти, щоб розрахуватися за штрафи. І на Кіровоградщині з боржників вже стягнули в інтересах дітей понад 100 тис грн», –резюмував очільник обласної юстиції.

На Кіровоградщині 38 пар готуються стати на весільний рушник на День закоханих

Наразі 38 пар на Кіровоградщині подали заяви про реєстрацію шлюбу 14 лютого.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Згідно офіційних даних, на День закоханих три пари планують урочисто заручитись, одна пара має намір зіграти ювілейне весілля, а ще 38 пар готові офіційно зареєструвати свої стосунки. Однак, це не остаточна цифра. Потрібно враховувати, що наречені можуть одружитися за пришвидшеною процедурою. Саме тому очікуємо інформації про те, скільки ж пар у результаті візьме участь у проекті «Шлюб за добу»», – прокоментував посадовець.

Варто відзначити, що 14 лютого на Кіровоградщині відділи державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому, Знам’янці, Світловодську та Олександрії працюватимуть рівно до півночі. У всіх інших районах – до 20:00.

Нагадаємо, у минулому році на День закоханих  одружилися 59 пар, 12 із них побралися за пришвидшеною процедурою.

 

У Кропивницькому поліцейські затримали злісного боржника з аліментів

У Кропивницькому патрульні поліцейські затримали безвідповідального батька, який має багаторічну заборгованість зі сплати аліментів.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Поліція прибула на виклик співмешканки боржника, яка стверджувала, що стала жертвою домашнього насильства. За її словами, чоловік у стані алкогольного спяніння виганяв її з дому і нецензурно лаявся. Під час перевірки особи поліцейські виявили, що  затриманий перебуває в розшуку за несплату аліментів», – розповів Вадим Гуцул.

Згідно даних державної виконавчої служби, боржник не працює і немає у власності майна.

«Чоловік заборгував на користь своєї доньки Поліни вже понад 75 тис грн. Окрім цієї суми, він має сплатити ще й штраф за тривале ухилення від своїх батьківських обов’язків у розмірі майже 34 тис грн», – додав посадовець.

Наразі державні виконавці вживають заходів щодо притягнення боржника до адмінвідповідальності, яка передбачає виконання суспільно корисних робіт.

Нагадаємо, у 2018 році в розшук на Кіровоградщині було оголошено 604 безвідповідальних батьків. Що стосується примусових робіт, їх відпрацювали 44 неплатника. Завдяки цьому вдалося стягнути більше 94 тис грн боргів із аліментів.

 

 

 

 

На Кіровоградщині багатодітний батько отримав аліменти від екс-дружини

Мешканець Знам’янки, який самостійно виховує шістьох дітей, отримав частину боргу від колишньої дружини.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Чоловік власноруч утримує чотирьох доньок і двох синів. Його колишня дружина після розлучення про дітей забула. Не цікавилась ні їх вихованням, ні їх матеріальним становищем. За кілька років не спромоглась допомогти родині фінансово, а тому накопичила борг, який наразі перевищив 164 тис грн», – розповів про ситуацію посадовець.

Державні виконавці, щоб притягнути боржницю до відповідальності, обмежили жінку в правах. Тепер безвідповідальна матір не зможе ні виїжджати за кордон, ні користуватися автівками.

«Заборони були винесені. Однак, жінка на них не зреагувала. Втім, державні виконавці на цьому не зупинилися. Вони з’ясували, що горе-матір володіє земельною ділянкою сільськогосподарського призначення. У результаті майно арештували й виставили на торги. Під час проведення аукціону знайшлись покупці, які й придбали його. Завдяки цьому свої законні аліменти в розмірі 43 тис грн отримали сестри Віка, Надя, Оля, Настя з братами Павлом і Андрієм. А загалом випадків, коли жінки мають борги перед своїми родинами, не так і багато. Зокрема на Кіровоградщині 22 596 боржників – це чоловіки. Натомість жінок значно менше: йдеться про 864 боржниці, які мають надавати фінансову підтримку дітям», –прокоментував Вадим Гуцул.

Нагадаємо: у минулому році на Кіровоградщині злісну боржницю зі сплати аліментів із Компаніївки притягнули до адміністративної відповідальності й призначили покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт на 120 годин. Відповідну постанову виніссуддя районного суду на підставіскладеногодержавнимвиконавцем протоколу.Жінка ухиляласявідутриманнявласногосинавпродовжчотирьохроків. За цей час сума боргу сягнула 11 860 гривень.

 

 

 

 

 

 

Парам з Кіровоградщини пропонують одружитися повторно

Щоб зберегти сімейні цінності, команда юстиції пропонує подружжям взяти участь у обряді ювілейного весілля.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул, сьогодні, 23 січня, під час звітної прес-конференції.

«Послугу може замовити будь-хто: і безпосередньо сама пара, і їх родичі або друзі. Особисто зробив такий подарунок на річницю сімейного життя своїм батькам. Повірте, враження залишаються неймовірні. Таким чином, ми хочемо нагадати парам ті емоції, які вони відчували під час одруження, і зберегти їх почуття. А ті, хто ще тільки збирається брати шлюб, мають можливість публічно освідчитися в коханні під час урочистих обрядів заручин», розповів посадовець.

Також Вадим Гуцул повідомив про кількість пар, які одружилися в минулому році на Кіровоградщині: «Чудово, коли закохані мають альтернативу. Ті, хто не поспішають, можуть одружитися після сплину 30 днів із моменту подання заяви. Натомість ті, хто чекати не звикли, можуть взяти участь у проекті «Шлюб за добу». Так, згідно офіційних даних, у минулому році офіційно зареєстрували свої стосунки 7 145 пар, 806 із них одружилися за пришвидшеною процедурою».

 

На Кіровоградщині злісних неплатників

оголошують у розшук і обмежують у правах

У 2018 році на Кіровоградщині оголосили в розшук 604 безвідповідальних батьків.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул, сьогодні, 23 січня, під час звітної прес-конференції.

За його словами, до суду подаються подання про оголошення злісних неплатників у розшук у тих випадках, коли боржники тривалий час не надають фінансової підтримки своїм дітям, не мають офіційної зарплати, не володіють жодним майном і переховуються від державних виконавців.

«Труднощі під час стягнення боргів із аліментів виникають тоді, коли неплатники перебувають в місцях позбавлення волі або ж ведуть аморальний спосіб життя. Останніх, до речі, налічуємо на Кіровоградщині понад п’ять тисяч. Однак, і їх намагаємося притягнути до відповідальності. Йдеться про складання протоколів про вчинення боржниками адмінправопорушень. Так, завдяки цьому суспільно корисні роботи вже відпрацювали 44 особи. Серед них були й чоловіки, й жінки. Зароблені кошти в сумі 94 700 грн перерахували на користь їх дітей», – пояснив Вадим Гуцул.

Нагадаємо: Кіровоградщина стала лідером серед регіонів зі стягнення аліментів за всіма критеріями. Про це заявила заступниця Міністра юстиції з питань державної виконавчої служби Світлана Глущенко під час робочого візиту в Кропивницький наприкінці грудня.

Так, у 2018 році державні виконавці стягнули понад 126 млнгрн аліментів, що вдвічі більше, ніж у 2017 році. Завдяки цьому кошти отримали 15 884 дітей з області. Частково це вдалося зробити завдяки новаціям пакетів законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема з моменту їх прийняття 4 424 боржники втратили право перетинати кордон України з будь-якою метою.

Ще 4 462 не мають законних підстав керувати автівками, а 4 460 осіб втратили можливість полювати й користуватися зброєю. Крім того, нещодавно злісні боржники стали змушені ще й сплачувати штрафи за ухилення від своїх батьківських обов’язків. Так, буквально за кілька місяців неплатники спустошили свої гаманці на загальну суму в розмірі 700 тис грн. Ці кошти також були спрямовані на фінансове утримання їх дітей.

 

 

 

 

 

 

На Кіровоградщині на 800 «швидких» весіль – лише шість розлучень

У Кіровоградській області впродовж минулого року офіційно зареєстрували свої стосунки 4 403 закоханих пари, з них 536 надали перевагу одруженню за пришвидшеною процедурою в рамках проекту «Шлюб за добу».

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

За словами посадовця, із кожним місяцем сервіс реєстрації стосунків за скороченим варіантом набирає серед наречених все більшої популярності.

«Безпосередньо на Кіровоградщині проект почав діяти ще наприкінці березня 2017 року. За цей час у ньому встигли взяти участь 806 пар. І, до речі, тільки шістьіз них розірвали свої стосунки. Ще раз відзначу, що одружитися в будь-який зручний момент можуть усі бажаючі. Для цього необхідно обрати організатора (у Кропивницькому організацією весільних церемоній займається обласний художній музей або обласна філармонія, а в Олександрії – місцевий палац урочистих подій), пред’явити паспорти та за необхідності інші документи, заключити договір і завітати на власне весілля», – розповів Вадим Гуцул.

Факт підвищення попиту на шлюби за скороченою процедурою підтверджує і науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи обласного художнього музею Леся Нестройна, яка особисто проводить церемонії для закоханих: «Популярність сервісу зростає, а це свідчить про те, що все більше людей хоче якомога скоріше отримати документи про реєстрацію стосунків і не витрачати час на даремне 30-денне очікування. Одружуються різні за віком пари. Трапляються і зовсім юні наречені, і люди похилого віку. Останніх, до речі, часто до подібного кроку підштовхують онуки».

Нагадаємо: наразі одружитися за пришвидшеною процедурою на Кіровоградщині можна лише в Кропивницькому та Олександрії. Щоб дізнатися детальнішу інформацію, слід звернутися до відділів державної реєстрації актів цивільного стану:

1. Кропивницький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Адреса: пров. Декабристів, 10, м. Кропивницький.

Телефон: (0522) 22-48-26; (0522) 22-59-46.

2.  Олександрійський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

Адреса: вул. 6-го грудня, 138, м. Олександрія.

Телефон: (0235) 7-69-03.

 

У Кропивницькому діти зі школи-інтернат почали вишивати карту

«Я МАЮ ПРАВО!»

Вихованці піщанобрідської школи-інтернат провели для працівників юстиції Кіровоградщини майстер-клас з вишивання бісером карти «Я МАЮ ПРАВО!».

Захід відбувся за ініціативи команди обласного управління, які ініціювали приїзд дітей із інтернату в Кропивницький напередодні новорічних свят.

«Ми невипадково вирішили розпочати роботу над створенням символічної карти «Я МАЮ ПРАВО!» разом із підлітками, які навчаються в інтернаті. Під час крайнього візиту до них діти активно демонстрували нам свої таланти з шиття та в’язання. Нам настільки сподобались їх роботи, що ми вирішили запропонувати їм попрацювати над виготовленням картини з зображенням логотипу магістрального правопросвітницького проекту Мін’юсту. Окрім цього, в нас виникла ідея організувати разом із ними спільну благодійну акцію «Зігрій своїм теплом» для пенсіонерів, які перебувають на утриманні в місцевому психоневрологічному інтернаті з геріатричним відділенням», – прокоментував Вадим Гуцул.

Ініціативу зробити подарунки для людей похилого віку підтримали також представниками нотаріальної спільноти Кіровоградщини та підприємець Андрій Федорченко.

За словами Вадима Гуцула, команда юстиціх активно проводить не тільки правопросвітницьку, а ще й благодійну діяльність, адже всі знають, наскільки важливо відчувати підтримку один одного.

«Під час одного з візитів в піщанобрідську школу-інтернат виникла ідея запропонувати дітям підготувати для людей похилого віку, які з тих чи інших причин змушені доживати віку в медичному закладі, подарунки. Приємно, що вихованці інтернату з ентузіазмом сприйняли цю ініціативу й власноруч зв’язали для пенсіонерів шкарпетки, килимки та шалі», – додав посадовець.

Наприкінцізустрічі вихованці навчального закладу отримали солодощі й подарунки, а керівник юстиції привітав їх з прийдешнім Новим роком.

 

 

На Кіровоградщині безвідповідальні батьки, щоб не втратити майно та права, почали згадувати про дітей

На Кіровоградщині державні виконавці змусили «горе»-батьків сплатити майже 116 млн. грн аліментів.

Про це повідомив під час прес-конференції керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Щодня державні виконавці працюють в тому напрямі, щоб забезпечити гідне дитинство дітям, про яких забули їх власні батьки. Для цього застосовують різноманітні заходи впливу. Йдеться і про обмеження боржників у правах, і про арешти майна чи банківських рахунків. Натомість ті злісні неплатники, які ведуть аморальний спосіб життя або принципово не хочуть офіційно працевлаштовуватись, притягуються до адміністративної відповідальності», – відзначив посадовець.

Варто відзначити, що з початку року в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває4 480 боржників обмежили в можливості виїзду за межі України, а ще 4 516 осіб втратили право користуватися автівками. 

«Маємо інформацію, що нещодавно одного кропивничанина позбавили водійського посвідчення за борги перед власною дитиною. Після зустрічі з патрульними поліцейськими чоловік сплатив близько 30 тис грн боргу, а все через те, щоб залишити за собою право керувати транспортом», – додав Вадим Гуцул.

Також одним із останніх нововведень у законодавстві стало введення штрафних санкцій для безвідповідальних батьків, які впродовж тривалого часу ухилялися від утримання власних дітей.

«Після арешту майна недобросовісний батько з Кропивницького знайшов майже 47 тис грн на сплату боргу з аліментів і штрафу, а це означає, що закон реально працює», – прокоментував керівник обласної юстиції наприкінці заходу.

 

 

 

У Кропивницькому жінок і дівчат навчали, як оборонятися від кривдників

У Кропивницькому для жінок і дівчат відбувся практикум протидії насильству.

«Основна проблема поширення домашнього насильства в українських родинах полягає в тому, що жертви свідомо обирають таку позицію і не мають бажання брати відповідальність за своє життя. У результаті постійних сімейних скандалів страждають і діти, які приймають таку модель поведінки як норму», – відзначив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

Після цього посадовець пояснив присутнім останні зміни в законодавстві, які стосуються протидії домашньому насильству. За його словами, відтепер агресори нестимуть адміністративну або ж кримінальну відповідальність за насильницькі дії. Йдеться про виконання виправних робіт і обмеження волі.

Після пояснення юридичних аспектів боротьби з насиллям учасницям запропонували долучитися до майстер-класу й навчитися основним прийомам самозахисту.

«Жінки мають або навчитися себе оберігати від нападників, або не ходити темними вулицями. У стресовій ситуації головне – не розгубитися й чітко усвідомлювати свої дії. До речі, нейтралізувати кривдника можна навіть за допомогою звичайного мобільного телефону або помади. Загалом можна використовувати все, що знайдеться у жіночій сумочці», – відзначив тренер із айкідо БегліСариєв.

Зі свого боку психолог Наталя Потапенко пояснила, як «пережити» проблему й боротися з психологічнимиутисками.

«Звичайно, кожна ситуація є індивідуальною. Але в більшості випадків жінки, які стають жертвами, сприймають агресивну поведінку чоловіка як норму й вважають побої проявом любові. Щоб вийти з цієї ролі, жінка має переусвідомити свій життєвий сценарій, а це можливо тільки після проходження свідомої психологічної роботи над собою», – прокоментувала Наталя Потапенко.

Загалом захід був організований за ініціативи обласного управління юстиції та сприяння громадських активістів із Асоціації жінок України «Дія. Кропивницький» і Ветерано-волонтерського об’єднання «СМАЙЛ», а також засновника комунікативної платформи SamuraiMartialArtClubSociety БегліСариєва.

На Кіровоградщині за борги з аліментів у чоловіка забрали вантажівки

Мешканець Кіровоградщинипозбувся вантажівки, власником якої був, за багатотисячний борг з аліментів.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Як з’ясувалося, чоловік не надавав фінансової підтримки сину Артему та доньці Софії з 2014 року. За цей час у нього накопичився борг у розмірі 85 тисяч гривень. Паралельно, згідно другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, безвідповідальному батьку нарахували близько 43 тисяч гривень штрафу. Незважаючи на це, совість у боржника так і не прокинулась. Щоб діти отримали свої законні кошти, державний виконавець вилучила в злісного неплатникадві вантажні автівки, одну з яких успішно реалізували на електронних торгах. Виручених коштів вистачило, щоб повністю погасити борг з аліментів і частково – штраф. Наразі до продажу на аукціоні готується ще й другий транспортний засіб. Завдяки цьому вдасться ліквідувати залишок суми фінансової санкції», – розповів посадовець.

Варто відзначити, що з початку року на Кіровоградщині стягнули понад 109 мільйонів гривень аліментів на користь 15511 дітей.

 

 

 

На Кіровоградщині більше 15 тисяч дітей отримали аліменти від горе-батьків

Державні виконавці Кіровоградщини з початку року стягнули понад 100 млнгрн аліментів із безвідповідальних батьків, що на 35 млнгрн більше, ніж було стягнуто за весь 2017 рік.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

«Упродовж року державні виконавці активно працюють у напрямі ліквідації заборгованості зі сплати аліментів. А це означає, що закон реально працює і допомагає захищати порушені економічні права дітей. На жаль, практика показала, що без застосовування примусових заходів горе-батьки не здатні самостійно згадати про своїх синів і доньок. Зате після обмежень в праві полювання, виїзду за кордон, користування автівками та зброєю злісні неплатники, які роками не надавали фінансової підтримки власним дітям, не тільки задумуються про свої батьківські обов’язки, а й знаходять багатотисячні суми для ліквідації боргів. Ось так, наприклад, один мешканець Кропивницького сплатив понад 56 тис грн аліментів на користь трьох синів і однієї доньки», – відзначив Вадим Гуцул.

Після вступу в силу другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває державні виконавці, окрім обмежень боржників у правах і накладення арешту на їх майно чи банківські рахунки, почали застосовувати стосовно боржників і фінансові санкції. Так, мешканці області вже сплатили на користь своїх дітей понад 250 тис грн штрафів.

 

 

 

На Кіровоградщині «горе»-батьки сплатили близько

78 мільйонів аліментів

Державні виконавці Кіровоградщини з початку року стягнули з безвідповідальних батьків 78 млнгрн боргів із аліментів.

Про це відзначив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул під час проведення прес-конференції.

«Новації першого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває справді приносять результати, незважаючи на сумніви скептиків. Наразі державні виконавці області вже стягнули близько 78 млнгрн аліментів, що на 13 млнгрн більше, ніж було стягнуто за весь 2017 рік», – проінформував Вадим Гуцул.

За його словами, відновлювати порушені права дітей допомагають різні способи. Зокрема йдеться як про арешт банківських рахунків, квартир, будинків чи автівок, так і обмеження боржників у їх правах. Відтак наразі понад 4 тисячі мешканців Кіровоградщини не мають можливості перетинати кордон України, полювати, користуватися зброєю і транспортними засобами.

 

Консультує Міністр юстиції:

як захистися від чоловіка-тирана?

Наскільки проблема домашнього насильства актуальна для України?

Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». Це підтверджувала й народна мудрість, яка казала «б’є – значить любить». Через це багатьом поколінням, передусім жінок і дітей, доводилося регулярно терпіти побої  й знущання тиранів, будучи фактично жертвами фізичного насильства.

За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.

Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?

Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками. Тому було розроблено й прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.

Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?

Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути і 680 грн, тривалість громадських робіт збільшення 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб.

Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:

  • уповноважених підрозділів органів поліції,
  • загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
  • служби у справах дітей за місцем свого проживання,
  • скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.

Стосовно кривдника вже на цьому етапі може бути застосовано обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників.

Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання - телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0(800) 213-103. Там ви зможете отримати поради і правовий захист.

 

Консультує Міністр юстиції:

чи збільшилась мінімальна сума аліментів?

Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.

Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?

Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак, ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Натомість мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З 28 серпня це буде:

  1. 1559 грн для дитини до 6 років,
  2. 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.

З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:

  1. 1626 грн для дітей менше 6 років,
  2. 2027 грн для дітей 6 років і старших.

Чи готові органи юстиції до запровадження цих положень?

З упевненістю можу сказати, що всі органи юстиції загалом і органи виконання судових рішень Мін’юсту зокрема на 100% готові до роботи з громадянами в рамках нового Закону.

Для їхньої підготовки ми провели величезну кількість тренінгів та семінарів, підготували чіткі покрокові інструкції щодо того, як саме реалізовувати законодавчі новації.

Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?

Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.

Хочу наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

 

На Кіровоградщині чоловік через страх позбутися землі сплатив понад 78 тисяч аліментів

Мешканець Кіровоградщини заплатив понад 78 тисяч гривень боргу з аліментів після арешту земельної ділянки, яка знаходиться у його власності.

Опис майна відбувся через наявність багаторічної заборгованості.

«Чоловік упродовж восьми років не сплачував аліменти на користь сина й доньки. У результаті державний виконавець Кіровоградського районного відділу державної виконавчої служби Юлія Урсаленко винесла постанову про арешт земельної ділянки боржника, що унеможливлювало її продаж чи перереєстрацію на іншого власника. Після цього чоловіку довелося погасити накопичену заборгованість на користь двох дітей», – відзначив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

Нагадаємо, наприкінці серпня в силу вступив другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який передбачає збільшення мінімального розміру аліментів; накладення додаткових штрафів на суму боргу з аліментів; спрощення процедури виїзду за кордон з тим із батьків, з ким проживає дитина; вдосконалення порядку побачень з дитиною того з батьків, хто з нею не проживає; обмеження щодо перебування боржників на державній службі; кримінальна відповідальність за ухилення від суспільно корисних робіт у вигляді позбавлення волі до 2 років; податкові пільги для сумлінних батьків, які витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні секції і духовний розвиток дитини та низка інших новацій.

 

На Кіровоградщині 9 недобросовісних роботодавців не сплачують своїм працівникам зарплату

Наразі у Кіровоградській області дев’ять підприємств державної і приватної форми власності мають проблеми з виплатою зарплати своїм працівникам. Загальна сума заборгованості складає 982 698 грн.

Про це повідомив заступник начальника з питань державної виконавчої служби обласного управління юстиції Віктор Журавко сьогодні, 7 червня, під час проведення звітної прес-конференції.

«З початку року органи державної виконавчої служби Кіровоградщини стягнули з семи недобросовісних роботодавців понад 1,4 млн. грн.заборгованості на користь 816 працівників. У порівнянні з іншими регіонами ситуація з виплати зарплати та інших виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, знаходиться під контролем», – прокоментував Віктор Журавко.

Варто відзначити, що наразі заборгованість із зарплати мають такі підприємства:

  • ДП «Трест Олександріярозрізобуд» (408 921грн боргу);
  • ПраТ «Завод з виробництва ядерного палива (229 438грн боргу);
  • ТОВ «Світловодський машинобудівний завод» (93 526грн боргу);
  • СФГ «Володимирське» (74 341 грн боргу);
  • ТОВ «Олімпік» (68 568 грн боргу);
  • ДП «Друкарня»діа-Плюс» ПАТ «Олександрійська фабрика діаграмних паперів» (49 550 грн боргу);
  • ДП «Друкарня» Діа Плюс» ПАТ «Олександрійська фабрика діаграмних паперів»  (39 458грн боргу);
  • КП «Оберіг» (13 919 грн боргу);
  • ДП «Маловисківський спиртовий завод» (1263 грн боргу).

 

Понад 48 млн. грн аліментів довелось примусово сплатити боржникам Кіровоградщини з початку року

17 982 мешканців Кіровоградщини, згідно судових рішень, повинні надавати фінансову підтримку на користь власних дітей. Незважаючи на це,  4 125 осіб, згідно офіційних даних, мають заборгованість із виплати аліментів понад шість місяців.

Про це повідомив заступник начальника з питань державної виконавчої служби обласного управління юстиції Віктор Журавко сьогодні, 7 червня, під час проведення звітної прес-конференції.

«З метою захисту прав дітей державні виконавці Кіровоградщини застосовують примусові заходи впливу стосовно злісних боржників. Зокрема 4 087 мешканців Кіровоградщини були обмежені в праві виїзду за кордон, а 4 132 неплатника – у керуванні автівками. Загалом із початку року було стягнуто понад 48 млн. грн аліментів на користь 13 384 дітей», – відзначив посадовець.

Окрім цього, Віктор Журавко розповів про особливості другого пакету законопроектівщодопосиленнявідповідальностінедобросовіснихбатьків. Якщо говорити про ключові ініціативи, насамперед йдеться про систему автоматизованого арешту коштів неплатника; введення додаткових фінансових санкцій від 20% до 50% від суми боргу; звільнення чиновників, які не сплачували аліменти понад рік; притягнення до кримінальної відповідальності боржників, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. 

 

Консультує Міністр юстиції:

як виїхати з дитиною за кордон

Як змінилися норми щодо тимчасового виїзду дитини за кордон з наявності боргу зі сплати аліментів?

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.

Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.

Для виїзду за межі країни необхідно мати рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини; документ, що підтверджує мету виїзду за кордон. Окрім цього, потрібно взяти в місцевому органі державної виконавчої служби Мін’юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості за 4 місяці, а в разі наявності інвалідності або тяжких захворювань у дитини – за 3 місяці, і під час перетину кордону пред’явити ці документи співробітникам прикордонної служби.

Якщо йдеться про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці, необхідно також пред’явити документи, які підтверджують інвалідність або тяжке захворювання дитини.

 

Чи можна виїхати без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?

Формуючи другий пакет законів, ми передбачили можливість для батьків та матерів, які проживають з дитиною, безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, змагань чи навчання тощо.

Більше того, ми урівняли в правах обох батьків. З дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо.

 

Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає з дитиною строком до 1  місяця?

Вивезти дитину може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути вказана мета поїздки, куди їде дитина, а також на скільки покидає територію України.

Під час перетину кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини та документи, які підтверджують мету виїзду та строк перебування за кордоном.

 

Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.

Також слід рекомендованим листом надіслати відповідне звернення про отримання згоди до того з батьків, з ким дитина проживає. Якщо нотаріально посвідчену згоду не надано впродовж 10 днів з моменту, коли ви отримали відмітку про вручення повідомлення, можете сміливо йти до суду. За скороченою процедурою суддя має розглянути вашу заяву та надати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Під час виїзду з України прикордонникам треба буде показати нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на вивезення дитини або відповідне рішення суду.

Хочу наголосити, що повернутися в Україну треба до завершення строку, який вказаний у нотаріально посвідченій згоді або визначений у рішенні суду.

 

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?

Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а це від 1700 до 3400 гривень.

Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Завдяки другому пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває діти матимуть можливість виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання. Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!

 

Куди звертитися за більш детальними консультаціями?

Оскільки кожна конкретна справа вимагає індивідуального підходу та ознайомлення з  документами, зверніться до одного з бюро чи центрів безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції. Взнати адресу найближчого можна за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.

 

Керівник юстиції Кіровоградщини пояснив кропивничанам,

як вберегтися від торговців людьми за кордоном

За період української незалежності понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, згідно досліджень Міжнародної організації з міграції.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул і підготував кілька порад для заробітчан щодо того, як уникнути пастки й не потрапити до рук злочинців.

  1. За жодних умов нікому не віддавайте свій паспорт, навіть якщо документ вимагають потенційні роботодавці.
  2. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб під час оформлення документів для виїзду за кордон.
  3. Обов’язково залиште інформацію про місце свого перебування за кордоном рідним.
  4. Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном.
  5. Після приїзду в країну, у якій плануєте працювати, зареєструйтесь в посольстві України.
  6. Збережіть контактні телефони неурядових організацій, які надають допомогу особам, які опинилися в скрутному становищі та протидіють торгівлі людьми.  Також зверніться за підтримкою до організацій української діаспори та місцевих правоохоронних органів.

Контактні номери телефонів державних організацій, які консультують з питань протидії торгівлі людьми:

  1. Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми (0 800 505 501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України; 527 безкоштовно з мобільних в межах України; 527.org.uaелектронні консультації).
  2. Урядова гаряча лінія (1545).
  3. Call-центр Нацполіції України (0 800 500 202).

Консультує Міністр юстиції:

чи чекають штрафи на злісних неплатників аліментів?

Коли починають діяти нові норми?

Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває Верховною Радою.

3 липня пакет змін було прийнято в цілому. За кілька тижнів після цього документи були підписані главою держави. Відповідно їхні норми у повному обсязі почнуть діяти з 29 серпня.

 

Чому було прийнято норми про введення штрафних фінансових санкцій щодо неплатників?

Ціни зростають. Тому було дуже несправедливо, що людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати. Саме тому ми запровадили прогресивну шкалу збільшення суми виплати, залежно від строку заборгованості.

 

Як змінюватиметься сума боргу?

Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів.

Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу.

Такий простий приклад. Якщо горе батько чи мати мала сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень.

Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%.

А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу.

Якщо ми повернемося до попереднього прикладу, то боржникові, який не платив 3 роки по 2000 грн в місяць, доведеться заплатити штраф – 36 тисяч.

Різниця більш ніж переконлива, щоб позбавити неплатників бажання ігнорувати економічні права власної дитини. І чим більша сума боргу – тим більшою і вагомішою буде переплата.

 

З якого моменту починає відраховуватися строк заборгованості?

При цьому слід наголосити, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.

Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення.

Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів.

 

Чи готові виконавці до запровадження цих норм?

Мін’юст не сидів, склавши руки, доки закони готувалися до другого читання та чекали на підпис Президента. Ми підготували чіткі інструкції для виконавців щодо застосування новацій.

Окрім цього, виконавчі служби на місцях зібрали інформацію про боржників, строки заборгованості і з 29 серпня 2018 року будуть готові запроваджувати в дію нові норми.

Тому моя особиста порада до всіх, хто має заборгованість перед власними дітьми, не зволікати і якомога швидше її погасити. Лише так ви зможете уникнут

 

Керівник обласної юстиції пояснив,

як зміняться правила виїзду за кордон з дитиною

З 29 серпня зміняться правила тимчасового виїзду дитини за кордон. Новації пов’язані з майбутнім вступом у силу другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул сьогодні, 7 серпня, під час проведення звітної прес-конференції.

У випадку, якщо один із батьків має заборгованість понад 4 місяці, виїжджати за кордон з дитиною можна буде без отримання жодних дозволів. Єдине, потрібно мати рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини. Ці документи, а також довідку про наявність заборгованості зі сплати чоловіка у колишніх чоловіка чи дружини потрібно пре’явити під час перетину меж України прикордонникам.

З метою збалансування прав батьків, що не проживають разом з дитиною та не мають боргу по аліментах, законом передбачена можливість їх виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни, їм необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд. Якщо згоди не буде надано впродовж 10 днів, питання за скороченою процедурою вирішить суд.

На Кіровоградщині аліменти від безвідповідальних батьків отримали понад 14 тисяч дітей

Майже 1500 мешканців Кіровоградщини ліквідували накопичені борги з аліментів перед власними дітьми за кілька місяців з часу дії нового закону щодо посилення відповідальності недобросовісних батьків.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул сьогодні, 7 серпня, під час проведення звітної прес-конференції.

«Більше 18 тисяч жителів області мали б сплачувати аліменти на користь своїх дітей на підставі судових рішень. Незважаючи на це, згідно даних виконавчої служби, 2 838 боржників не виконували свої батьківські обов’язки понад рік»,–проінформував посадовець.

Зі свого боку заступник начальника з питань державної виконавчої служби Віктор Журавко додав, що 3 750 мешканців області обмежили в праві виїзду за кордон, 3 786 неплатників – у користуванні автівками. Окрім цього, 3 788 особи не мають права користуватися вогнепальною зброєю та полювати.

Усього з початку року державні виконавці Кіровоградщини стягнули близько 65 млнгрн з боржників.  Завдяки цьому кошти отримали 14 065 дітей.

На Кіровоградщині близько 3 тисяч мешканців більше року не утримували власних дітей

  1. Орієнтовно 3 тисяч мешканців Кіровоградщини не сплачували аліменти на користь власних дітей понад рік.
  2. Про це повідомив сьогодні, 27 серпня, керівник обласної юстиції Вадим Гуцул під час засідання штабу з ліквідації боргів зі сплати аліментів.
  3. За словами посадовця, серед 18 316 жителів області близько 3 тисяч боржників ігнорують виконання своїх батьківських обов’язків більше року.
  4. «З метою виконання судових рішень державні виконавці застосовують стосовно злісних боржників заходи примусового впливу, передбачені законодавством. Зокрема йдеться про арешт майна чи обмеження в праві виїзду за кордон або ж користування автівками. І це приносить позитивні результати. Зокрема з початку року державні виконавці стягнули понад 70 млн грн на користь 14 558 дітей», – повідомив Вадим Гуцул.
  5. Нагадаємо, з 29 серпня в силу вступить другий пакет законів #Чужих Дітей Не Буває. Одна з новацій – впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість із аліментах понад рік. Ці штрафи будуть спрямовані безпосередньо дітям як своєрідна компенсація за несвоєчасне отримання коштів.

На Кіровоградщині в пологових будинках свідоцтва про народження отримали 10 тисяч малюків

З моменту старту проекту в медичних закладах області перші документи отримали 10 тисяч малюків.

Про це повідомив сьогодні, 27 серпня, керівник обласної юстиції Вадим Гуцул під час урочистого вручення свідоцтв про народження дівчаткам, які з’явилися на світ на День Незалежності України.

«Проект користується чималою популярністю серед мешканців Кіровоградщини й про це свідчить статистика. Набагато зручніше зекономити свій час і оформити всі документи безпосередньо в пологовому, ніж потім ще витрачати час і займатися бюрократичними процедурами самостійно», – відзначив посадовець.

Варто відзначити, що в пологових будинках молоді батьки, окрім свідоцтв про народження малюків, можуть ще й отримати довідки про місце їх реєстрації. 

Консультує Міністр юстиції:

як поїхати з дитиною за кордон після розлучення?

 

Ми продовжуємо розвивати ініціативу #Чужих Дітей Не Буває, мета якої - захист прав найменших українців, наших дітей.

Дійсно,на початку липняВерховна Радаприйняла другий пакет законів, однією з найбільш резонансноюнормою якого став виїзд дитини, яка проживає у неповній родині, за кордон. Ця норма вступить в силу вже 29 серпня.

 

Як змінилися норми щодо виїзду дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

Вже з лютого батьки, які проживають з дитиною, отримали змогу без перешкод виїжджати за кордон з дитиною, якщо другий з батьків має заборгованість з аліментів 6 і більше місяців.

У новому пакеті ми пішли далі.

Безперешкодно поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітейцей строк скорочено до 3 місяців.

Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.

Які документи вам знадобляться? Для виїзду за межі країни треба взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Мін’юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості. При перетині кордону пред’явити цю довідку співробітникам прикордонної служби.

Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці – необхідно також пред’явити документи, які підтверджують хворобу дитини.

 

Чи можна виїхати без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?

Так. Розробляючи другий пакет законів, ми передбачили можливість для батьків та матерів безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, спортивних змагань чи навчання.

Більше того, ми урівняли в правах обох батьків. Тобто з дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо.

 

Як вивезти на короткий строк дитину за кордон тому з батьків, хто проживає з дитиною, без дозволу іншого?

Перш за все, хочу наголосити, що вивезти дитину може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки.

За виконання першої умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

У листі має бути указана мета поїздки, куди їде дитина, а також на скільки покидає територію України. Єдиний виняток з цього правила – відсутність інформації про місце проживання другого з батьків.

При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду про визначення місця проживання дитини або відповідний висновок органу опіки і піклування.

 

Як вивезти на короткий строк дитину за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.

Батько чи матір, які проживають окремо, мають право на виїзд малюка за кордон. Для цього слід рекомендованим листом надіслати відповідне звернення до того з батьків, з ким дитина проживає.

Якщо дозвіл не наданий впродовж 10 днів з моменту, коли ви отрималивідмітку про вручення повідомлення, можете сміливо йти до суду.

В порядку спрощеного позовного провадження (за скороченою процедурою) суддя має розглянути вашу заяву та надати дозвіл на виїзд дитини за кордон беззгоди другого з батьків.

При виїзді з України прикордонникам треба буде показати згоду другого з батьків на вивезення дитини або відповідне рішення суду.

Хочу наголосити, що повернутися в Україну треба до завершення строку, який вказаний у дозволі або визначений у рішенні суду.

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?

Аби збалансувати права й обов’язки батьків ми встановили реальну відповідальність для порушників.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а це від 1700 до 3400 гривень.

Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною.

Завдяки другому пакету законодавчих ініціатив #Чужих Дітей Не Буває діти матимуть можливість виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.  І не бути заручниками шантажу або суперечок між колишніми чоловіком та дружиною. Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Захищаймо права разом!