Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що актуальним питанням для громадян залишається можливість отримання податкової знижки за витрати, понесені у минулому році. Це, наприклад, витрати на: навчання у державних учбових закладах, користування іпотечним житловим кредитом, використання репродуктивних технологій тощо. 

Платники податків мають змогу повернути частину коштів у вигляді податкової знижки у разі: 

-понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до пункту 166.3 статті 166 Кодексу, якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією; 

-отримання доходу у вигляді заробітної плати та якщо фізична особа має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резидент – фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; 

-використання права на нарахування податкової знижки застосовується лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк. Так, декларація подається до 31 грудня року, наступного за звітним року. 

Декларацію про майновий стан і доходи та копії підтверджуючих документів платники можуть подати особисто чи по дорученню іншою особою, а також віддалено, скориставшись зручним сервісом податкової служби «Електронний кабінет платника», за наявності кваліфікованого електронного підпису, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.